VIDEO Dramatický boj v Monaku: S Ligou majstrov sa lúči Manchester City

Sergio Agüero v súboji o loptu Sergio Agüero v súboji o loptu Zdroj: TASR

MONAKO - Futbalisti AS Monaco a Atletica Madrid skompletizovali v stredu menoslov štvrťfinalistov Ligy majstrov 2016/2017. "Kniežatá" aj bez zraneného kolumbijského kanoniera Radamela Falcaa v osemfinálovej odvete na monackom Stade Louis II zdolali Manchester City 3:1 a podarilo sa im postúpiť po prehre 3:5 v prvom súboji v Anglicku.

ortugalský tréner AS Leonard Jardim opäť zverencom naordinoval od prvých sekúnd vysoký pressing. Nastupujúca mladučká hviezda Kylian Mbappé prvú veľkú šancu v 7. minúte ešte nevyužil, keď ho skvelým zákrokom vychytal brankár Wilfredo Caballero, ale o minútu už otvoril skóre, keď zblízka premenil prudký center Bernarda Silvu. Výber Pepa Guardiolu bol zakríknutý, domáci mu nedávali "dýchať" a v 29. minúte po vyšachovaní obrany hostí zvýšil po precíznej prihrávke Benjamina Mendyho Fabinho. Za tohto stavu postupovali domáci. Do druhého polčasu hostia vstúpili oveľa lepšie a mali viac z hry. V 57. minúte sa po kolmici za domácich obrancov do obrovskej šance rútil Sterling, ale preváhal správny moment a jeho prihrávku spoluhráčovi obrana AS uhasila. V 62. minúte po skvelej práci Saneho, ktorý zbehol z ľavého krídla mohol znížiť Agüero, ale prestrelil. Argentínsky útočník nevyužil ani ďalšiu veľkú šancu o tri minúty, keď mu pekne v šestnástke prihral David Silva, no domáci brankár Danijel Subašič spoluhráčov zachránil. Obrana domácich bola preťažená, s námahou odolávala náporu hostí, ale neustála ho v 71. minúte. To Sterlingovu strelu Subašič len vyrazil a Sane ju dorazil do siete. Za tohto stavu zasa postupovali hostia, ale v 77. minúte opäť otočil kormidlo Bakayoko, ktorému lopta z centra ideálne sadla na hlavu a Caballero nemal nárok. V závere domáci odolali náporu hostí a postúpili.

AS Monako (Fr.) - Manchester City (Angl.) 3:1 (2:0) - prvý zápas 3:5, do štvrťfinále postúpilo Monako
Góly: 8. Mbappé, 29. Fabinho, 77. T. Bakayoko - 71. L. Sané, ŽK: 59. T. Bakayoko, 89. Germain, 90.+ Lemar - 11. Sagna, 58. De Bruyne, 75. Sterling, rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Zostavy:
Monako: Subašič - D. Sidibé, Raggi (70. A. Touré), Jemerson, Benjamin Mendy - Fabinho, T. Bakayoko, Lemar - Bernardo Silva, Germain (90.+ Dirar), Mbappé (81. Joao Moutinho)
Manchester City: Caballero - Sagna, J. Stones, A. Kolarov, Clichy (84. Iheanacho) - L. Sané, Fernandinho, David Silva - De Bruyne, S. Agüero, Sterling

Viac o téme: Manchester City AS Monako