VIDEO Petrohrad si zahrá konferenčné finále, CSKA Moskva na pokraji vypadnutia

SKA Petrohrad oslavuje postup do konferenčného fináleSKA Petrohrad oslavuje postup do konferenčného finále Zdroj: Twitter SKA Petrohrad

PETROHRAD - Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili na domácom ľade nad Dinamom Moskva 2:0 v piatom semifinálovom stretnutí a postúpili do finále Západnej konferencie KHL. Favorizovaný Petrohrad ovládol sériu 4:1. Rozhodujúci triumf pre SKA vo štvrtok zabezpečili v druhej tretine Nikita Gusev a skúsený Iľja Kovaľčuk.

CSKA Moskva je prekvapujúco na prahu vyradenia. Moskovčania nevyužili vo štvrtkovom stretnutí výhodu domáceho prostredia, podľahli tímu Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú 2:3.

Na góly Jegora Averina a Vladislava Gavrikova v prvej tretine dokázal odpovedať iba Andrej Svetlakov v 40. min. Jaroslavľ môže rozhodnúť o postupe do finále Západnej konferencie na úkor CSKA v sobotňajšom domácom dueli.