VIDEO To snáď ani nie je play off: Barani aj Nitra zničili súperov a naložili im debakle!

Radosť hráčov Banskej Bystrice po góleRadosť hráčov Banskej Bystrice po góle Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na domácom ľade nad Novými Zámkami jednoznačne 8:2 vo štvrtkovom prvom stretnutí štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. "Barani" sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 1:0.

Domáci ako víťazi základnej časti si proti nováčikovi, ktorý obsadil 8. priečku a až v poslednom kole si definitívne vybojoval účasť vo vyraďovacích bojoch, skórovali dva razy v prvej tretine. Keď v 31. min kanadský zadák Ty Wishart zvýšil na 4:0, hostia vymenili brankára: za Joakima Lundströma prišiel Ján Chovan.

V 35. min však už bolo 6:0, až pätnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny znížil Erik Čaládi. V záverečnej dvadsaťminútovke sa svojím druhým gólom v stretnutí presadil 40-ročný útočník Banskej Bystrice Michal Handzuš a hoci ešte odpovedal Milan Kytnár, posledné slovo mal v 56. min Viačeslav Truchno. Druhý vzájomný súboj sa uskutoční v piatok 17. marca opäť pod Urpínom.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 8:2 (2:0, 4:1, 2:1) - stav série 1:0
Góly: 13. Maione (T. Surový, Wishart), 20. Kubka (Sersen, T. Surový), 28. Matoušek (T. Zigo, Kafka), 31. Wishart (Hickmott, Maione), 32. Kubka (Truchno, Kafka), 35. Handzuš (Maione, Higgs), 44. Handzuš (Kubka, Rosandič), 56. Truchno (Kafka) - 40. Čaládi (J. Svoboda, McParland), 51. Kytnár (Sandgren, Hujsa)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Štefik - Kacej, Výleta, 2418 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, M. Češík, Rosandič - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, T. Zigo, Truchno - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, Bortňák, Matoušek

Nové Zámky: Lundström (31. Ján Chovan) - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Lelkeš, Makovský - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, M. Hudec, Hujsa - McParland, J. Svoboda, Čaládi - Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Aj keď bol výsledok 8:2, skóre je trochu zavádzajúce. Na začiatku zápasu nám súper pohrozil s dobrými šancami, podržal nás brankár, my sme príležitosti využili a dodalo nám to pohodu a psychické sily. V druhej tretine nám to napadalo, aj keď sme mali nejaké okienka, ktoré bude treba odstrániť."

Štefan Mikeš, tréner N. Zámkov: "Nie sme spokojní, mali sme sa lepšie na súpera pripraviť. Hrá sa na góly, inkasovali sme druhý v závere prvej tretiny, v druhej nám súper strelil rýchlo štyri góly a prakticky sme už stratili šancu niečo zmeniť. Výsledok zodpovedá dianiu na ľade, Bystrica mala všetko pod kontrolou. Je to v podstate jedno, že sme tak vysoko prehrali, musíme bojovať ďalej."

Vychutnajte si MS hráčov do 18 rokov! Lístky si môžete zakúpiť TU.

Nitra deklasovala a zahanbila Poprad

Hokejisti Nitry začali presvedčivo vyraďovaciu časť tohto ročníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Úradujúci majster vo štvrtkovom úvodnom dueli štvrťfinále play-off deklasoval svojho súpera z Popradu 7:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujal vedenia 1:0. V prvej tretine sa síce presadil iba americký obranca Jameson Milam, v druhej dvadsaťminútovke však štyrmi presnými zásahmi Nitrania definitívne rozhodli o svojom triumfe.

Postupne sa gólovo presadili Branislav Mezei, Radoslav Macík, Juraj Štefanka a opäť strelecky disponovaný Milam. Druhý tím tabuľky po základnej časti súťaže proti siedmemu mužstvu klasifikácie v základnej fáze skóroval aj v tretej tretine: na 6:0 zvýšil v 45. min Lukáš Paukovček a výsledok spečatil v 56. min kanadský útočník Judd Blackwater. V hosťujúcej bránke po treťom inkasovanom góle Vladislava Fokina nahradil Martin Šúrek, "kamzíci" však jednoznačne ťahali za kratší koniec.

HK Nitra - HK Poprad 7:0 (1:0, 4:0, 2:0) - stav série 1:0
Góly: 19. Milam (Cope, Marek Slovák), 25. Mezei (Kutálek, Krištof), 29. Macík (M. Tvrdoň, Meland), 34. J. Štefanka (Meland, M. Versteeg), 38. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 45. L. Paukovček (Bajtek), 56. Blackwater (Marek Slovák, Milam)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 43. A. Ježek (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík - Junek, Šefčík, 2778 divákov

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Poprad: Fokin (29. Šúrek) - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ibragimov, A. Ježek, Davydov, Lubor Pokovič - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, Troliga, Kroták - D. Bondra, Murček, Matej Paločko - Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "V prvom rade sme veľmi radi, že sme ten prvý zápas zvládli, ale to ešte nič neznamená. Opakujem, je to prvý zápas. Čo sa týka zápasu, možno sme ešte mohli byť na začiatku viac agresívnejší, viac ísť do súpera. Súper tiež bol na začiatku sústredený, ale v tej druhej tretine sme to zlomili a myslím si, že bolo rozhodnuté o výsledku. Nedostali sme gól, takže super, ale iba do polnoci a zajtra je nový deň."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Po výsledku 7:0 je aj ťažko niečo hodnotiť. Nechýbalo nám odhodlanie ísť do toho zápasu a nechýbala ani bojovnosť, ale myslím si, že rozhodlo majstrovstvo hráčov. Nitrania dokázali hlavne v druhej tretine z ôsmich striel streliť štyri góly a to rozhodlo o výsledku. Takisto si myslím, že v tej útočnej fáze mali viac z hry a to vyplýva z toho, že to majstrovstvo tých hráčov je na trochu inej úrovni. Prehrávame 1:0, chystáme sa na zajtrajší zápas a pokúsime sa zase od začiatku hrať bojovný hokej. Gratulujem súperovi k prvej výhre a ide sa ďalej."

Viac o téme: HK Poprad HK Nitra HC'05 iClinic B. Bystrica HC N. Zámky