VIDEO Besiktas zvládol odvetu a rozbil Olympiakos, z postupu sa teší aj Celta Vigo a Genk

Na snímke vľavo hráč Viga Gustavo CabralNa snímke vľavo hráč Viga Gustavo Cabral Zdroj: TASR

KRASNODAR - Futbalisti Celty Vigo postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2016/2017. Po domácom triumfe 2:1 nad FK Krasnodar uspeli aj na pôde ruského súpera a vo štvrtkovej odvete zvíťazili 2:0. Góly španielskeho mužstva zaznamenali v druhom polčase Hugo Mallo a Iago Aspas.

Medzi top osmičkou EL sa predstaví aj Besiktas Istanbul. Turecké mužstvo zvládlo domácu odvetu a po remíze 1:1 na pôde Olympiakosu Pireus triumfovalo vo štvrtok presvedčivo 4:1. Stalo sa tak aj napriek tomu, že domáci hrali od 39. minúty bez vylúčeného Vincenta Aboubakara.

Ďalej idú aj hráči KRC Genk, ktorí v belgickom derby vyradili KAA Gent po výsledkoch 5:2 a 1:1.

Besiktas Istanbul - Olympiakos Pireus 4:1 (2:1)
Góly: 10. Aboubakar, 22. Babel, 75. Babel, 84. Tosun - 31. Elyounoussi, ČK: 39. Aboubakar
/prvý zápas: 1:1, postúpil Besiktas/

FK Krasnodar - Celta Vigo 0:2 (0:0)
Góly: 52. Mallo, 80. Aspas, ČK: 86. Kabore (Krasnodar)
/prvý zápas: 1:2, postúpilo Vigo/

KRC Genk - KAA Gent 1:1 (1:0)
Góly: 20. Castagne - 84. Verstraete
/prvý zápas: 5:2, postúpil Genk/

Viac o téme: Celta Vigo Besiktas Istanbul Olympiakos Pireus KAA Gent FK Krasnodar KRC Genk