VIDEO Sagan prehovoril o svojom nečakanom ataku: K pádu mi veľa nechýbalo!

Sagana delili od víťazstva doslova milimetreSagana delili od víťazstva doslova milimetre Zdroj: Twitter Milan - San Remo

SAN REMO - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhej priečke sobotňajších pretekov Miláno - San Remo. Dvojnásobného majstra sveta v záverečnom špurte 291-kilometrovej trate prvej z tzv. monumentálnych klasík tesne pokoril Poliak Michal Kwiatkowski. Tretí skončil Francúz Julian Alaphilippe.

Sagan po pretekoch Miláno - San Remo poukázal na dôležitý faktor v pretekoch, ktoré sú s 291 km vôbec najdlhšími v cyklistickom kalendári jednorazových podujatí. "Je veľmi dôležité, aby sa človek vyhol pádom. Mne však veľa nechýbalo, aby som spadol, keď som prekročil cieľovú čiaru. Takýto zážitok z tesného dojazdu je dôležitý pre ľudí, ktorí to celé sledujú. Všetci si to potom pochvaľujú," skonštatoval líder tímu Bora-Hansgrohe,

Sagan sa vyjadril aj k svojmu ataku na Poggiu, ktorý napokon rozhodol celé preteky. "Bola to záležitosť inštinktu. Jednoducho som sa o to pokúsil. Myslel som si, že som sám, potom som vedľa seba zbadal Juliana Alaphilippa a začal sa rýchly zjazd. Celkovo to bola dobrá šou," dodal Sagan.

Aj pre tieto rozhovory milujeme Sagana: Pozrite si 6 najvtipnejších momentov cyklistického majstra sveta

Dvadsaťsedemročnému Žilinčanovi na prvej veľkej jarnej klasike opäť tesne ušlo víťazstvo rovnako ako v roku 2013, keď ešte vo farbách tímu Cannondale v závere nestačil iba na Nemca Geralda Cioleka. Úradujúci slovenský šampión Juraj Sagan obsadil 113. priečku s mankom 5:24 min. Celkovo preteky trvajúce vyše 7 hodín dokončilo 195 cyklistov.

Viac o téme: Peter Sagan