Slová Saganovho šéfa po fantastických pretekoch: Príliš dôveroval svojim silám

Peter Sagan
Peter Sagan

SAN REMO - Slovenský cyklista Peter Sagan sa na talianskej klasike Miláno - San Remo (291 km) musel uspokojiť s druhým miesto, keď ho v záverečnom špurte veľmi tesne zdolal Poliak Michal Kwiatkowski. Dvadsaťsedemročnému Žilinčanovi na La Primavere, ako sa hovorí prvej veľkej jarnej klasike, opäť ušlo víťazstvo rovnako ako v roku 2013, keď v drese zoskupenia Cannondale v závere tesne nestačil na Nemca Geralda Cioleka.

Sagan zaútočil na víťazstvo zhruba sedem kilometrov pred cieľom najdlhšej jarnej klasiky, kedy už mali jazdci v nohách sedem hodín jazdy. Na vrchole posledného stúpania Poggio vyrazil do úniku a jeho razantný nástup zachytili iba Kwiatkowski s Alaphilippem.


Skupinka si v nasledujúcom technickom zjazde do cieľa vypracovala náskok až 17 sekúnd a v cieľovej rovinke na Via Roma opäť zaútočil ako prvý Sagan. Kwiatkowski ho však v tesnom súboji vo fotofiniši o centimetre predčil. Minuloročný víťaz Arnaud Demar z Francúzska došiel v hlavnom pelotóne s päť sekundovou stratou šiesty.

"Sagan v závere možno až príliš dôveroval svojim silám. Nie sme však nespokojní, boli to úžasné preteky," uviedol šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk pre agentúru DPA.

Slovenský úradujúci európsky šampión Sagan má zo šestnástich štartov v tomto cyklistickom roku na konte tri víťazstvá (Kuurne-Brusel-Kuurne, 2x etapa na Tirreno-Adriatico), šesťkrát bol druhý a raz tretí.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Ralph Denk

Zdroj:
ČTK, SITA, športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA