Kometa zahanbila Spartu a zahrá si semifinále: Slovenského brankára velebia ako kráľa!

Marek Čiliak
Marek Čiliak

BRNO - Kvalitné výkony brankára Komety Mareka Čiliaka a dodržiavanie taktických pokynov. To boli hlavné faktory, ktoré podľa majiteľa a súčasne hlavného kouča hokejistov Brna Libora Zábranského rozhodli o postupe do semifinále play off cez Spartu Praha.

"Bolo tiež vidieť, že sme na tom boli kondične lepšie ako súper. Keď idú hráčom nohy a veria si, tak je to ľahšie, než keby boli unavení. Sme na víťaznej vlne. Verím, že nám to vydrží čo najdlhšie," povedal novinárom Zábranský. Teraz si bude jeden deň užívať príjemné pocity, potom už opäť príde k slovu príprava.

"Musíme sa prichystať na ďalšieho súpera s rovnakou pokorou a rešpektom. Tak, ako sme k tomu pristúpili pred zápasmi so Spartou. Máme kvalitných a skúsených hráčov, ktorí vedia, že nemožno zaspať na vavrínoch," uviedol Zábranský.

Výkonnostná krivka Komety mala v základnej časti extraligy zostupnú tendenciu. Po vynikajúcom vstupe do sezóny postretla tím po vianočných sviatkoch výsledková kríza.

"Zápasy, ktoré sme prehrali, sme neodohrali zle. Musím však konštatovať, že sme mali veľa kľúčových hráčov zranených. To by zamávalo s každým tímom. Som hrdý na to, ako sa s tým chlapci pobili. Bolo totiž jedno, či sme išli do play off z tretieho alebo šiesteho miesta," uviedol majiteľ klubu.

Späť do hernej pohody sa Kometa dostala až tesne pred koncom základnej časti extraligy. "Veľmi nám pomohol vydarený zápas v Liberci. Hlavne sa začalo dariť brankárovi Čiliakovi. Tím cítil vzadu obrovskú podporu. Postupne sa uzdravovali Zaťovič a Erat. To bol po dvoch až troch mesiacoch tápania zlom," povedal Zábranský.

Na kríze sa podľa neho podpísala aj náročná fyzická príprava, ktorá smerovala k play off. A výsledky tiež niekedy negatívne ovplyvnilo aj cielené zaraďovanie mladých hráčov do zostavy.

"Jasne sme pred sezónou deklarovali, že je cieľom, aby hrali čo najviac mladí. V opačnom prípade by nemalo zmysel pracovať s mládežou," konštatoval Zábranský.


Tagy: Marek Čiliak HC Kometa Brno Libor Zábranský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Facebook HC Kometa Brno

DISKUSIA