Jeden z najväčších slovenských talentov: Má iba 17 rokov a stará sa o celý tím

Martin Feherváry
Martin Feherváry

MALMÖ – Má 17 rokov, varí, perie, žehlí a patrí k najväčším talentom slovenského hokeja. Obranca Martin Feherváry by mal patriť na blížiacom sa svetovom šampionáte hokejistov od 18 rokov k najväčším oporám tímu. Juniorské majstrovstvá sveta budú od 13. do 23. apríla hostiť Poprad a Spišská Nová Ves.

Sedemnásťročný bratislavský rodák pôsobí už tretiu sezóne vo švédskom Malmö. "V podstate som tam už ako doma a veľa ľudí tam poznám. Mám tam dosť kamarátov. Cítim sa tam dobre a liga je tiež super. Som tam šťastný," prezradil Fehérváry. V seniorskom tíme Malmö dostal zatiaľ príležitosť v trinástich zápasoch. Podmienky na juhu Švédska si pochvaľuje. "Už aj v juniorských kategóriách to tam berú profesionálne a podmienky sú naozaj na vynikajúcej úrovni. Dostávame výstroj aj byty. Nestaráme sa o nič iné, len o hokej. Dôvod je, aby sme trénovali a odvádzali maximum na ľade," informuje.


V zahraničí sa už dlhšie stará sám o seba. "Už dva roky bývam v byte sám a je to iné ako byť doma s rodičmi. Musím sa starať sám o seba, ale myslím si, že mi to dalo dosť do ďalšieho života," poznamenal Martin Fehérváry. Sám si teda musí variť, prať aj žehliť. To isto jeho budúca manželka ocení. "Snáď áno, ak nejaká bude," odpovedal so smiechom.


Vstupenky na MAJSTROVSTVÁ SVETA V HOKEJI HRÁČOV DO 18 ROKOV 2017 si môžete kúpiť za zvýhodnené ceny už teraz na Predpredaj.sk


Zadák Martin Fehérváry bol v tejto sezóne na viacerých turnajoch kapitánom slovenského výberu hokejistov do 18 rokov. Čo to vlastne obnáša? "Mojou úlohou je starať sa o tím. Snažím sa o to, aby vždy bola dobrá partia a všetci sme spolu dobre vychádzali. Chcem, aby v tíme neboli nezhody. A na ľade vždy túžim podporiť mužstvo a podať čo najlepší výkon. Urobiť všetko pre tím a potiahnuť ho vpred," vysvetľuje. "Partia sme teraz naozaj super, nemôžem nič zlé povedať. Poznáme sa od malička a je super byť s týmito chalanmi."

Reprezentačnú premiéru na vrcholnom turnaji si Martin Fehérváry odbil pred rokom. "Bolo to v americkej Severnej Dakote. Naozaj super zážitok, boli sme tam veľmi dobrá partia. Hrať na majstrovstvách sveta za Slovensko však bude neopísateľný pocit. Bude to šampionát pred vlastnými fanúšikmi a všetci chalani sa to veľmi tešíme. Bude to neopísateľné," hovorí kapitán výberu SR “18“. Niektorým hokejistom sa nepodarí v celej kariére, aby si na MS zahrali doma. "Bude to pre nás veľká výzva. Veľa chalanov o tom hovorí a všetci sa na to tešia," pokračoval mladý bek.


Tagy: Martin Feherváry

Zdroj:
PR článok
Foto:
René Miko

DISKUSIA