VIDEO Reprezentanti majú vo víťazovi jasno: Pozrite sa, ako tipovali Futbalistu roka

Ján Ďurica, Peter Pekarík a Michal Ďuriš
Ján Ďurica, Peter Pekarík a Michal Ďuriš

BRATISLAVA - Výsledky 24. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2016 vyhlásia v utorok 21. marca tak ako pred rokom v bratislavskej Refinery Gallery.

Na slávnostnom vyhlasovaní by mali byť všetci ocenení, keďže Ceny Jána Popluhára a Petra Dubovského si prevezmú laureáti pred kvalifikačným zápasom MS 2018 na Malte.

      
Medzi desiatimi kandidátmi na víťaza ankety figurujú len legionári. V abecednom poradí sú nimi Ján Ďurica (Lokomotiv Moskva/Trabzonspor), Marek Hamšík (SSC Neapol), Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva/Olympique Marseille), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Juraj Kucka (AC Miláno), Róbert Mak (PAOK Solún/Zenit Petrohrad), Peter Pekarík (Hertha Berlín), Milan Škriniar (Sampdoria Janov), Martin Škrtel (FC Liverpool/Fenerbahce Istanbul) a Vladimír Weiss (Al-Gharafa SC).
      
Ešte pred vyhlásením ankety prezradili svoje tipy na víťaza aj samotní reprezentanti. Väčšina z nich má v tom jasno. "Myslím, že vyhrá Marek Hamšík, pretože v reprezentácii aj v klube potvrdil, že patrí medzi tých najlepších," tipol si Ďurica, ktorého doplnil Bero: "Pre mňa osobne každý jeden z týchto chalanov sú skvelí, veľmi kvalitní hráči. Myslím, že vyhrá Marek Hamšík, pretože už je veľmi dlho extratrieda."

Podobne reagoval na otázku aj Peter Pekarík. "Môj tip je Marek Hamšík, pretože prvenstvo si zaslúži nielen za výborné výkony v klube, ale aj v reprezentácii. Takže tipujem jeho," povedal a dodal: "Ja osobne som rád, že som sa opäť dostal do prvej desiatky. Určite to pre mňa veľa znamená, že som sa dostal medzi desať najlepších na Slovensku."

"Môj tip na víťaza? Dá sa povedať, že okruh favoritov je v posledných rokoch ten istý. Myslím si, že na tom sa nebude nič meniť,"
skonštatoval Michal Ďuriš.   

"V ankete hlasovalo 33 odborníkov, 19 trénerov a 14 novinárov. Jedenásti trafili mená všetkých desiatich, nie však poradie. Hlasy dostalo 21 hráčov, čo je vyrovnanie rekordu najnižšieho počtu z roku 2014. Už šiestykrát sa stalo, že medzi elitnou desiatkou sú len legionári. Až na 15. mieste je hráč z Fortuna ligy, Viktor Pečovský zo Žiliny. Ten vypadol z minulej desiatky, keďže mal zdravotné problémy. V desiatke je jediný nováčik - Milan Škriniar, ktorý nahradil Pečovského,"
povedal hlavný organizátor ankety Michal Zeman, redaktor denníka Pravda. Škriniar, obranca talianskej Sampdorie Janov, dostal v ankete vôbec prvé body a hneď ho to katapultovalo medzi elitu.


Tagy: Ján Ďurica Marek Hamšík Michal Ďuriš Matúš Bero Futbalista Roka

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
SITA; Video: TASR

DISKUSIA