V sérii medzi vlkmi a Zvolenom to iskrí: Férová bitka? Predviedol čisté chrapúnstvo!

Hráči Zvolena oslavujú gólHráči Zvolena oslavujú gól Zdroj: TASR

ZVOLEN - Kým žilinský obranca Ján Ťavoda hovoril po skončení druhého štvrťfinále najvyššej hokejovej súťaže o férovej bitke s Michalom Novákom, zvolenský hráč si to nemyslí.

Bek spod Pustého hradu sa snažil podľa vlastných slov brániť spoluhráča Patrila Lušňáka a dostal sa do konfliktu s útočníkom Žiliny Lukášom Handlovským.

"S Jánom sa poznám a som s ním v pohode. Dokážem prijať ranu, Ťavoda na mňa skočil zozadu. Hneď mi padla prilba, bol som skrčený a on ma začal udierať. Nebola to teda žiadna férová bitka, ako to nazval on. Pre mňa to bolo chrapúnstvo,“ tvrdí 34-ročný obranca HKM v rozhovore pre hokej.sk.

Novák sa musel počas potýčky, ktorý sa odohrala po záverečnej siréne, vyrovnať aj s hendikepom, trápi ho zlomený prst. Pred každým stretnutím si ho nechá opichať. "Nemohol som ho teda poriadne chytiť za dres, nieto ešte udierať. Bola to absolútne neférová bitka. Ak si Žilinčania myslia, že ma odrovnajú tým, že na mňa skočí niekto odzadu, tak sa poriadne mýlia,“ vyhlásil Novák.

Sám bol pred šiestimi rokmi aktérom bitky s Jaroslavom Jabrockým, ktorého udieral ležiac na ľade. "Potom som nevykrikoval, aká to bola férová bitka. Hanbil som sa za ňu, pretože to bola z mojej strany neférovosť,“ priznal po rokoch pre hokej.sk.

Viac o téme: HKM Zvolen Ján Ťavoda Michal Novák MsHK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články