VIDEO Slováci sa tentokrát nevyznamenali: Belgická klasika v réžii domácich cyklistov

Yves LampaertYves Lampaert Zdroj: Twitter Dwars dr Vlaanderen

WAREGEM - Belgickým triumfom pretekárov v dresoch tímu Quick-Step Floors sa skončila stredajšia cyklistická klasika Dwars Door Vlaanderen.

V cieli pretekov dlhých 203,3 km vo Waregene bol prvý Yves Lampaert a druhý jeho krajan Philippe Gilbert. Tretí skončil Kazach Alexej Lucenko z tímu Astana. Z trojice Slovákov obsadil Juraj Sagan 113. miesto s odstupom 4:32 min na víťaza, Erika Bašku klasifikovali na 159. priečke (+10:21 min) a ďalší jazdec tímu Bora-Hansgrohe Michael Kolář preteky nedokončil.

Lampaert sa približne 6,5 km pred cieľom odpútal zo štvorčlennej skupiny v úniku a keď si po 2 km utvoril náskok 19 sekúnd, bolo zrejmé, že pretekár aj jeho tím Quick-Step Floors sa bude tešiť z prvého tohtoročného víťazstva na klasike zaradenej do seriálu WorldTour. Gilbert, Lucenko a štvrtý v cieli Austrálčan Luke Durbridge napokon zaostali za víťazom o 39 sekúnd. Pelotón doviedol na piatej priečke Holanďan Dylan Groenewegen s mankom 1:03 min.

Lampaert dosiahol 36. belgické víťazstvo v 72-ročnej histórii týchto jednorazových pretekov, ktoré sú tradičnou predohrou monumentu Okolo Flámska a ich súčasťou bolo aj niekoľko slávnych "kockových" stúpaní na čele s Paterbergom. Napriek tomu, že Lampaert si pripísal 300 bodov do rebríčka UCI WorldTour, Peter Sagan zostal naďalej jeho lídrom.

Dwars Door Vlaanderen (Roeselare - Waregem, 203,3 km): 1. Yves Lampaert (Belg.) Quick-Step Floors 4:47:26 h, 2. Philippe Gilbert (Belg.) Quick-Step Floors +39 s, 3. Alexej Lucenko (Kaz.) Astana Pro Team +39, 4. Luke Durbridge (Aus.) ORICA-Scott +39, 5. Dylan Groenewegen (Hol.) LottoNL-Jumbo +1:03 min, 6. Oliver Naesen (Belg.) AG2R La Mondiale +1:03,...113. Juraj Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +4:32, 159. Erik Baška (SR) Bora-Hansgrohe +10:21, Michael Kolář (SR) Bora-Hansgrohe nedokončil

Viac o téme: Yves Lampaert Dwars Door Vlaanderen