Kajakárka Dukátová odhalila príjmy: Toto v zahraničí nemajú

Jana Dukátová
Jana Dukátová

BRATISLAVA - Úspešná a krásna. Hosťom štvrtkovej relácie Tempo v nás v televízii 213 bude slovenská kajakárka Jana Dukátová. Rodáčka z Bratislavy je víťazkou Svetového pohára 2009, 2010, 2011 a 2013 a trojnásobná majsterka Európy do 23 rokov. Na olympijských hrách v Londýne 2012 skončila na 6. mieste a v Riu na štvrtom.

V magazíne športovej televízie odhalila, odkiaľ má príjmy a podrobne popísala všetky zložky platu. Najdôležitejšie je, že Dukátová je zamestnankyňou Národného športového centra. "Ďalej sú to prostriedky z ministerstva školstva, ktoré nám prideľujú tabuľkovo podľa výsledkov. To je fantastická vec, ktorú nemajú inde v zahraničí. Prostriedky sú na meno, pretekár sa môže individuálne rozhodnúť pre prípravu, kým v Nemecku vždy cestuje celý tím. To je veľká výhoda Slovenska," povedala v rozhovore pre 213.


Okrem podpory zväzu má každý športovec svojich marketingových partnerov. "To sa mi v posledných rokoch veľmi darilo a dúfam, že to ešte potiahnem. V našom športe nie sú peniaze za víťazstva v pretekoch Svetového pohára," spresnila.

Na Slovensku máme dve trate, ktoré veľmi pomáhajú v príprave mladým pretekárom. Základom toho, že vodný slalom prežíva na Slovensku taký boom, bolo olympijské zlato Michala Martikána v roku 1996. "Michal ukázal, že to ide. Ale vo všetkom prichádza vývoj a v našom športe sa upustilo od tratí, ktoré kopírujú rieku, a sú tam skutočné kamene, má to rýchlosť. Vyrábajú sa trate, kde sa vybujuje rovné koryto ako diaľnica a uložia sa plastové prekážky, ktoré majú ďaleko od tých skutočných v rieke. Olympijské kanály sa stavajú takto a ak chceme bojovať s tými najlepšími, treba jazdiť aj na takomto," uzavrela Dukátová.

Celý rozhovor v magazíne Tempo v nás odvysiela športová televízia 213 vo štvrtok od 18:00.
Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Jana Dukátová

Zdroj:
športky, 213
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA