VIDEO Zlatý hoch z Nagana má hokeja dosť: Čo Reichela viedlo k tomuto rozhodnutiu?

Robert Reichel v Litvínove skončil s hokejom
Robert Reichel v Litvínove skončil s hokejom

LITVÍNOV - Pred siedmimi rokmi sa rozlúčil s hokejom ako hráč, teraz tak olympijský víťaz z Nagana Robert Reichel (45) robí aj ako tréner. Niekdajší skvelý útočník, kapitán českého národného tímu a kouč reprezentácie do 18 rokov svojim rozhodnutím prekvapil mnoho ľudí. Prečo sa trojnásobný majster sveta rozhodol pre toto riešenie?

"Mám toho dosť. Chcem si oddýchnuť," tvrdí legendárny Albi. Česká legenda sa dostala do bodu, kedy to tak jednoducho cíti. Vyberá si prestávku medzi tretinami. Akurát nevie, aká dlhá bude táto prestávka. Týždeň, mesiac, rok, navždy? To v tejto chvíli Reichel netuší. 

Zlatý hoch z Nagana naposledy viedol litvínovskú juniorku. "Mrzí ma, že chlapci niečo dlho robia, idú si za tým, potom ale príde fáza, kedy sa láme chleba, tak sa na to vyprdnú. Toto ma hlavne mrzí, chlapci majú otvorené dvere, možnosti, ktoré sme my predtým nemali. Niekedy sa im nechce ísť cez bolesť, ale nie je to škoda pre mňa, to je škoda pre nich," uviedol trojnásobný majster sveta v rozhovore pre Sport.cz.

Ešte pred rokom mal na starosti aj reprezentačnú osemnástku. "Bolo to náročné. Práce bolo toľko, že ma to asi dobehlo," prezradil Reichel pre Rádiožurnál. "Ja som sa od šestnástich rokov nezastavil. Hokej bol od rána do večera a trénerčina je ešte horšia," dodal.

Po ukončení hráčskej kariéry v roku 2010 sa uňho dostavila úľava. "Vôbec mi to nechýba a možno mi nebude chýbať ani toto," povedal Reichel o povolaní trénera, kvôli ktorému nemal skoro žiadnu dovolenku. "Furt sa niečo muselo robiť na sto percent. Vždy bolo voľno len štrnásť dní po sezóne a tým to končilo," posťažovala sa česká legenda. 

Množstvo driny a nedostatok oddychu si chce Reichel vynahradiť teraz tým, že má v pláne vrhnúť sa na cestovanie. "Videl som veľa miest v severnej Amerike, Ázii, či Austrálii, ale sú aj miesta v Čechách, kde som v živote nebol. Napríklad Krkonoše," uviedol autor víťazného a zároveň jediného úspešného nájazdu v semifinále naganskej olympiády proti Kanade. "Chcem si vyjsť na Sněžku a podobne," dodal.


Tagy: Robert Reichel Česko HC Verva Litvínov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, isport.blesk.cz, sport.cz
Foto:
hcverva.cz; Video: Youtube

DISKUSIA