VIDEO Neymar predviedol lišiacky gólový lob, hetrikový hrdina Paulinho s excelentnou delovkou

Neymar v drese národného tímu BrazílieNeymar v drese národného tímu Brazílie Zdroj: TASR

MONTEVIDEO - Futbalisti Brazílie zvíťazili na trávniku Uruguaja hladko 4:1 a pevným krokom kráčajú na budúcoročný svetový šampionát do Ruska. Na Estádio Centenario v Montevideu exceloval Paulinho, ktorý zaznamenal hetrik, štvrtý gól hostí pridal Neymar. Domácich dostal do vedenia už v 9. min Edinson Cavani z pokutového kopu, ale to bolo v podaní zverencov Óscar Tabáreza všetko.

Za zmienku stojí predovšetkým Paulinhov gól z 18. minúty, ktorým Brazília vyrovnala na 1:1 a vrátila sa do zápasu. 28-ročný záložník čínskeho klubu Guangzhou Evergrande predviedol nádhernú strelu.

Svoju výbornú kopaciu techniku predviedol aj hviezdny útočník Neymar. Ten sa po prieniku v 74. minúte dostal do zakončenia a krásnym lobom si vychutnal brankára domáceho tímu.

Brazílčania majú po 13 kolách juhoamerickej zóny kvalifikácie MS 2018 už 30 bodov a pod trénerom Titem sú stále stopercentní. Víťazstvo v súboji prvých dvoch tímov tabuľky v Montevideu bolo už ich siedmym v rade. Futbalisti z krajiny päťnásobných majstrov sveta aktuálne majú náskok 7 bodov pred Uruguajčanmi na druhom mieste. Ak v utorok Brazílčania zdolajú Paraguajčanov v kombinácii s neúspešnými vystúpeniami hráčov Ekvádora a Čile, budú práve "kanárici" prvými istými postupujúcimi z Južnej Ameriky na MS 2018.
Viac o téme: Brazília Neymar Uruguaj Paulinho
  • Zdroj: SITA, športky