Prekvapenie na úkor Procházkovej: Titul majsterky Slovenska jej ukradla Fialková!

Paulína Fialková dosiahla vo fínskom Kontiolahti životný úspechPaulína Fialková dosiahla vo fínskom Kontiolahti životný úspech Zdroj: facebook - Paulína Fialková

ŠTRBSKÉ PLESO - Majstrami Slovenska v behu na lyžiach v dištančných pretekoch voľnou technikou s hromadným štartom sa v nedeľu v Štrbskom Plese stali Peter Mlynár a Paulína Fialková.

Mlynár zvíťazil pred reprezentantom SR v biatlone Matejom Kazárom, tretí skončil Miroslav Šulek.

Biatlonistka Paulína Fialková na 20 km trati odsunula na druhú priečku Alenu Procházkovú (+1:17,3 min), na tretej pozícii klasifikovali Anetu Smerčiakovú.

Sobotňajšie šprinty klasickou technikou vyhrali Alena Procházková a Peter Mlynár.

Muži - 30 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) 1:15:39,2 h, 2. Matej Kazár (VŠC Dukla Banská Bystrica) +1:42,8 min, 3. Miroslav Šulek (Ski team JASE Látky) +3:14,0

Ženy - 20 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Paulína Fialková (UMB Banská Bystrica) 55:46,6 min, 2. Alena Procházková (LK Slávia UMB Banská Bystrica) +1:17,3 min, 3. Aneta Smerčiaková (KBL Jasná Liptovský Mikuláš) +12:03,4

Viac o téme: Alena Procházková Paulína Fialková