Ťažký zápas poznačili hlúposti a hrubé chyby: Hlasy sokolov po dueli na Malte

Na snímke sprava Adam Nemec, Ján Greguš (obaja Slovensko) a André Schembri (Malta)
Na snímke sprava Adam Nemec, Ján Greguš (obaja Slovensko) a André Schembri (Malta)

TA´QALI - V F-skupine kvalifikácie o postup na MS 2018 vo futbale Slovensko zvíťazilo u súpera na Malte 3:1 (2:1) a dosiahlo tzv. povinné víťazstvo. Prvá strela na bránku na Národnom štadióne Ta´Qali znamenala prvý gól. Vladimír Weiss v 2. min otvoril skóre. V 14. min prišla chyba stopéra Milana Škriniara a domáci útočný hrot Jean Paul Farrugia nečakane vyrovnal. Keď sa už zdalo, že málo zaujímavý prvý polčas vyústi do remízového konca, Ján Greguš strelou po zemi prekvapil domáceho brankára Andrewa Hogga. V 84. min víťazstvo hostí spečatil gólom na 3:1 Adam Nemec.

 

Športky vám prinášajú hlasy po zápase na Malte:

Ján Kozák (tréner SR): "Do poslednej chvíle sme čakali, aký bude Hamšíkov zdravotný stav. Marek pociťoval bolesti, preto sme sa dohodli, že zvládne iba určitý časový úsek. Bolo potrebné, aby vstúpil do druhého polčasu. Každý kvalifikačný zápas je ťažký. Začali sme výborne, potom sme po zbytočnej chybe inkasovali, čo naštartovalo súpera. Po našom druhom góle sme hru mali úplne pod kontrolou. Škoda, že niektoré situácie sme nedotiahli, súper však bol veľmi húževnatý. Najdôležitejšie je, že sme zvíťazili. Taký skúsený hráč ako Adam Nemec, ak hral pod žltou kartou a urobil nejakú hlúposť, je to škoda. Škoda aj Kuckovej karty, bol veľmi nervózny a mal niekoľko zákrokov na hrane. Aj preto som ho striedal, bolo tam riziko červenej karty. Do konca kvalifikácie je ešte ďaleko. Začiatok sme trochu pokazili, ale teraz máme tri víťazstvá v sérii a sme druhí. Čaká nás Litva - veľmi dôležitý duel, musíme sa dobre pripraviť."

Matúš Kozáčik (brankár SR): "Bolo to veľmi ťažké. Malta hrala naozaj zodpovedne. Rozhodnuté bolo až po našom treťom góle. Pri vylúčení súperovho útočníka som cítil, že zahral rukou, našťastie to rozhodca videl a odpískal. Bolo dôležité, že pred polčasom sme dali druhý gól, ten nám dosť pomohol. Malťania boli uvoľnení, nemali čo stratiť, pre nás to bolo presne naopak, mohli sme iba stratiť. Takéto zápasy sú najťažšie."

Ján Greguš (stredopoliar a strelec víťazného gólu SR): "Vlado Weiss mi to dobre posunul, bolo potrebné vystreliť. Našťastie bol z toho gól. Určite je môj dosiaľ najdôležitejší. Venujem ho aj dcérke svojho bratranca, ktorá v noci prišla na svet. V zápase bola pasáž, keď nám to veľmi nešlo, Malťania vyrovnali a ťažko sme sa presadzovali. Aj za stavu 2:1 sme museli byť obozretní a pozorní v defenzíve. Už počas týždňa sa rysovalo, že nastúpim, keďže Marek nebol úplne fit, no definitíva padla až dnes. Počuli sme, že Škóti zvíťazili nad Slovincami; tešíme sa, že to máme v rukách a vyvíja sa to tak, ako chceme. Máme šnúru troch víťazstiev a ja verím, že v tom budeme pokračovať."

Milan Škriniar, obranca SR: "Dôležité víťazstvo, ktoré nás posunulo na druhé miesto v tabuľke skupiny. Nerodilo sa to ľahko, ale víťazstvo je najdôležitejšie. Možno, keď sme dali rýchlo prvý gól mysleli sme si, že to pôjde samo. Potom sme inkasovali po mojej chybe, dôležité bolo, že sme neklesli na duchu. Snažili sme sa stále hrať, aj keď to nebolo jednoduché, lebo Malta prehusťovala priestor. Ale boli sme dnes efektívni."

Marek Hamšík, stredopoliar SR: "Celý týždeň so neodtrénoval ani jeden tréning celý. Sval mi tvrdol. Bolo to na hrane. Bol tam otáznik. Nebol som stopercentne pripravený. Dohodli sme sa s pánom trénerom, že to od začiatku nebudeme riskovať a nastúpim, keď bude treba. Od zajtra sa začnem dávať dokopy. Ale nie je to nič vážne. Som rád, že som nastúpil a mohol pomôcť mužstvu. Máme doma dôležité tri body." 

Tomáš Hubočan (obranca SR): "Videli sme dva rôzne polčasy. Malta ako súper hrá vždy tak, že sa stiahne, a vtedy je ťažké ísť do plných. Keď prišiel Marek Hamšík, naša hra sa upokojila, prihrávka už mala rozum, preto sa aj útočná hra zlepšila."

Pietro Ghedin, tréner Malty: "Prehrali sme s dobrým tímom, lebo Slováci sú silní. Ale góly, ktoré sme inkasovali boli ľahké. Som spokojný s našou hrou, ale nie s výsledkom. Slovákom prajem všetko dobré. Sú to naozajstní profesionáli."

Slováci majú po piatich vystúpeniach v F-skupine kvalifikácie MS 2018 tri víťazstvá a dve prehry, čiže 9 bodov. Najbližší súboj kvalifikácie MS 2018 odohrajú zverenci Jána Kozáka 10. júna v Litve.


Tagy: Slovensko Malta

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA