Greguš je šťastný zo svojho premiérového gólu: Vedel to už po prvom dotyku

Na snímke uprostred Ján Greguš oslavuje svoj gólNa snímke uprostred Ján Greguš oslavuje svoj gól Zdroj: TASR

TA' QALI - V prebiehajúcej kvalifikácii o postup na futbalové MS 2018 do Ruska nastúpil Ján Greguš tretíkrát v základnej zostave SR (aj proti Anglicku a Slovinsku) a napokon sa po nedeľňajšom súboji v Ta' Qali proti domácej Malte radoval nielen z cenného triumfu 3:1 a zisku troch bodov, ale aj zo svojho víťazného gólu. Pri prvopolčasovej absencii špílmachra Mareka Hamšíka prebral niektoré ofenzívne úlohy, jeho moment prišiel v 41. min: po prihrávke Vladimíra Weissa potiahol loptu a a prízemnou strelou z takmer 30 m nachytal domáceho brankára Andrewa Hogga. Zásah stredopoliara najslávnejšieho dánskeho klubu FC Kodaň bol pre družinu Jána Kozáka vyslobodením z herného kŕča, ktorý ich na čas zovrel po predchádzajúcom vyrovnávajúcom góle Malty.

"Vlado Weiss v prvom polčas na seba lákal aj dvoch - troch hráčov, zo stredu sa museli presúvať k nemu. Vzal to na seba, potom mi loptu v pravý čas posunul a po prvom dotyku som vedel, že najlepšie bude vystreliť. Bolo to trochu aj tečované obrancom, čo vadilo brankárovi, a preto inkasoval," skonštatoval po stretnutí Greguš a pokračoval: "Zápas som si veľmi užil, vzhľadom na to, že sme zvíťazili. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Určite nám pomohol skorý gól, následne sme však inkasovali vyrovnávajúci. Dôležité bolo, že sme do konca prvého polčasu dali na 2:1, čo nás trochu upokojilo. Počas celého duelu sme v defenzíve museli byť stopercentní; vedeli sme, že Malťania dokážu byť nepríjemní aj z jednej šance. Potom sme už stretnutie kontrolovali a pridali sme ďalší gól."

Dvadsaťšesťročný bývalý hráč Ostravy a Jablonca vyzdvihol Hamšíkov prínos pre mužstvo: "Všetci vieme, čo je Hamšo za hráča a že je to jeden z pilierov. Ja som rád, že som od trénera dostal šancu a verím, že som nejakým dielom pomohol."

Súboj na Malte sa pre Slovákov začal ideálne, už po minúte a pol viedli výstavným Weissovým gólom. Maltské vyrovnanie po štvrťhodine hry z kopačky niekdajšieho hráča Spartaka Trnava Jeana Paula Farrugiu vlialo domácim nové sily, ich ambície utlmil až Gregušov zásah. V závere stretnutia pridal slovenskú poistku Adam Nemec po ideálnej Hamšíkovej prihrávke. "Malta bola nepríjemná. Hrajú prakticky v rozostavení 6-4-0, väčšinou všetci chodia pod loptu. Je nepríjemné dobýjať sa cez takú defenzívu. Proti Malte treba byť stále v pohybe, ubehať jej hráčov a vytvoriť si nejaké šance," naznačil účastník vlaňajších ME Greguš, ktorý si počas jesene zahral aj v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Základný cieľ - zisk troch bodov - Slováci na Malte splnili a v polčase kvalifikačných bojov sú v F-skupine s 9 bodmi na druhej priečke (bilancia 3-0-2, skóre 10:3). Na čele sú Angličania (13 b.), za Slovákmi nasledujú Slovinci (8 b.), Škóti (7 b.), Litovčania (5 b.) a Malťania (0 b.). Tím SR sa najbližšie predstaví na pôde Litvy (10. júna), pre kartové tresty budú chýbať Adam Nemec aj Juraj Kucka. Zostávajúce štyri súboje odohrajú Slováci v septembri a októbri. "Po úvodných dvoch zápasoch sme si povedali, že ak vyhráme ďalšie tri, môžeme byť aj na druhom mieste; to sa dnes aj stalo. Sme radi, že Škóti zdolali Slovincov, to je pre nás veľmi dôležitý výsledok. Máme šnúru troch víťazstiev a dobrú atmosféru v mužstve. Dúfam, že budeme pokračovať úspešnými výsledkami," uzavrel Ján Greguš.

 
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Vladimír Weiss Marek Hamšík Slovensko Ján Greguš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: FutbalDirecto
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články