Skvelú Vlhovú delili od celkového triumfu iba stotiny, Bendík skončil šiesty

Petra Vlhová
Petra Vlhová

KRVAVEC - Slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v zjazde na medzinárodných majstrovstvách Slovinska v Krvavci. Vlhová, ktorá je špecialistka na technické disciplíny, dosiahla v súčte dvoch kôl o 19 stotín sekundy horší čas ako víťazná Srbka Nevena Ignjatovičová. Piata najlepšia žena uplynulej sezóny Svetového pohára v slalome Vlhová si zjazd v Krvavci vyskúšala už v pondelok, keď skončila šiesta.

V pondelkovom zjazde obsadil Bendik medzi juniormi jedenáste miesto, dnes  v rámci mužských Majstrovstiev skončil šiesty. "V dnešných pretekoch som bol po prvom kole na šiestej pozícii so stratou 1,2 sekundy a v druhom kole som predviedol piatu najrýchlejšiu jazdu, aj keď bol sneh už kašovitý. Trať je veľmi krátka, preto musíme robiť dve kolá zjazdu, tak ako to poznáme pri slalome alebo obrovskom slalome," zhodnotil po pretekoch M. Bendik.

Pre Martina Bendika sa Majstrovstvá v Slovinsku ešte nekončia. "Zajtra ma čakajú dva superobrovské slalomy a pozajtra slalomy do super kombinácie. Na obidva preteky sa veľmi teším a dúfam, v čo najlepšie umiestnenie. Jediné, čo ma mrzí je, že som sa nemohol zúčastniť Majstrovstiev Talianska, ktoré boli preložené na rovnaký termín ako Majstrovstvá v Slovinsku," vysvetlil rodák z Popradu, ktorý si pochvaľuje ideálne slnečné počasie i výborný sneh na jazdenie rýchlych disciplín na slovinských zjazdovkách.

Na prvých troch miestach skončili domáci reprezentanti Slovinska – zvíťazil Martin Cater, striebro si odniesol Klemen Kosi a z bronzu sa radoval Marko Vukičevič.

Majstrovstvá Slovinska - Krvavec (Slovin.):

Muži - zjazd: 1. Martin Cater (Slovin.) 1:43,51 min,... 6. Martin Bendik (SR) +1,59 s 

Ženy - zjazd: 1. Nevena Ignjatovičová (Srb.) 1:48,15 min, 2, Petra Vlhová (SR) +0,19 s, 3. Pavla Klicnarová (ČR) +0,59,... 8. Barbara Kantorová (SR) +1,84


Tagy: Petra Vlhová Martin Bendik Nevena Ignjatovičová Martin Cater

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR

DISKUSIA