VIDEO Golonka o najväčšom sklamaní: Hokejová legenda zažila veľkú potupu!

Jozef GolonkaJozef Golonka Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Bývalý slovenský hokejista Jozef Golonka sa rozhovoril na viaceré témy spojené s hokejom, ale aj súkromným životom. "Žiletka", ako prezývali tohto legendárneho hokejistu si myslí, že v dnešnej dobe musia byť hokejisti veľkí profesionáli, ale zároveň musia mať aj zadné vrátka. Golonka tiež prezradil, aká situácia ho v poslednom čase najviac sklamala.

Dnešný hokej hodnotí ako biznis a pre hokejistov, ktorí chcú hrať naozaj dobrý hokej, má radu: "Musia byť totálni profesionáli," povedal 79-ročný bývalý reprezentant pre joj.sk a dodal, že musia myslieť aj na obdobie, po skončení kariéry:  "Otázka je, čo bude po tom, keď skončíš, alebo keď sa zraníš. Otec mi vždy hovoril, že v prvom rade musím mať školu. Urobil som si maturitu na strojnej priemyslovke a potom som išiel na vysokú školu, ktorú som zvládol. Vždy som myslel na svoje zadné dvierka, že raz skončím s hokejom."

Golonka je držiteľom viacerých hokejových rekordov, a preto ho sklamalo ako s ním zaobchádzalo na istej športovej udalosti. "Pred dvoma rokmi som mal odovzdávať cenu pre najlepšieho hráča. Po príchode do Národného divadla s mojou manželkou vo večernej róbe ma prekvapila organizácia športových novinárov. Povedali mi: ´Pán Golonka prepáčte nám to, ale vašu cenu nebudete odovzdávať vy, ale pán Vůjtek!´ Zostali sme len tak stáť a hovorím: ´Prepáčte, vy myslíte toho trénera Vůjteka? Prosím vás pekne, čo to hovoríte? Načo ste ma sem volali? Veď zatiaľ všetky rekordy drží Golonka a vy tu poviete toto, keď ja vchádzam s manželkou? Ako sa mám asi cítiť?´" opísal nepríjemný incident. Hokejová legenda si zachovala svoju hrdosť. "Otočil som sa a odišiel som preč. Tohto roku ma ani nezavolali na vyhlásenie najlepšieho športovca. To je úcta? To ma sklamalo. Na hráčov mojej generácie sa veľmi zabúda, dali nás na vedľajšiu koľaj oproti umelcom z tej doby. Tým sa vždy niečo vyskytlo, ale na hráčov ako Slanina, Lukáč, Liba, Černický sa zabúda. Nikto si na nich ani nespomenie a to si myslím je neúcta!" posťažoval sa.

Hokejovú legendu v živote sprevádza už celých 44 rokov jeho manželka Božena. "Tajomstvo je v tom, že som sa podriadil manželke. Jej som zveril všetky ekonomické a ostatné veci. Odbremenila ma od výstavby nášho domu. Ja nemám príklad ani platobnú kartu, nesmiem mať peniaze, všetko riadi moja manželka. Moja žena perfektne varí, ale doma mám len poradný hlas. Na ulici mám rozhodujúci hlas a to nám funguje dlhé roky. Na všetko má vplyv moja žena, na moje obliekanie aj chovanie. Doma je ona šéfom a ja sa prispôsobujem. Nemyslíte si, že sa nepohádame, no tá hádka trvá presne jeden a pol minúty," dodal s úsmevom Golonka.

Viac o téme: Vladimír Vůjtek Jozef Golonka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: Joj.sk
  • Zdroj: športky

Súvisiace články