Juraj Sagan o vyhrotenej situácii: Peťo sa môže brániť jediným spôsobom!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Byť najlepším cyklistom na svete nesie so sebou aj množstvo negatív. Svoje by o tom vedel povedať aj Peter Sagan. Ten si oblieka dres majstra sveta už druhý rok v rade. Všetci súperi vedia, že si naňho musia dávať pozor a preto s ním odmietajú spolupracovať. Byť sám proti všetkým je často frustrujúce a vznikajú tak vyhrotené situácie. Jedna taká sa odohrala iba nedávno medzi Petrom Saganom a Nikim Terpstrom. K téme zaujal stanovisko starší z bratov Saganovcov Juraj.

Peter Sagan chcel na nedeľňajšej klasike Gent – Wevelgem bojovať o prvenstvo, lenže Niki Terpstra s ním odmietol spolupracovať a iba sa viezol. Vedel, že ak ho nevyšťaví, nemá šancu pomýšľať na triumf. Aj cyklistika je o taktike, i keď niekedy sa to nezdá byť spravodlivé. "Cyklistika je aj o hákovaní a momentálne každý tím a každý súper hľadí na Peťa. Vedia, že v šprinte majú problém ho zdolať. Každý tvorí taktiku tak, aby náš tím čo najviac eliminovali. Krok QuickStepu v podstate chápem, pretože v tej skupine, v ktorej som bol aj ja, mali až štyroch jazdcov a medzi nimi bol aj výborný šprintér Gaviria. Mali záujem, aby šprintoval o víťazstvo. Ale keď sa tak rozhodli, mali viac pracovať v druhej skupine. Bola to celkovo vyhrotená situácia a Terpstra spravil, čo uznal za vhodné," povedal Juraj Sagan v rozhovore pre SME.sk.

Bojovať proti taktizovaniu súperov nie je ľahké. Človek zo seba musí vydať viac ako ostatní, čo ho stojí sily a tie v závere môžu rozhodnúť o úspechu či neúspechu. Juraj Sagan prezradil recept, ako sa zbaviť pretaktitozovaných konkurentov: "Jediná šanca je ujsť im a ísť sám. Ale na druhej strane samému sa ide vždy ťažšie ako v skupine. V nedeľu nás čaká Okolo Flámska. Jedna možnosť pre Peťa ako vyhrať je zaútočiť a skúsiť prísť do cieľa sám, ako sa mu to podarilo vlani. Alebo bude šprintovať o víťazstvo z menšej skupiny."


Tagy: Peter Sagan Juraj Sagan Niki Terpstra

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA