VIDEO Na Pekaríkovu adresu padali veľké komplimenty: Je to náš absolútne kľúčový hráč!

Peter Pekarík a jeho gólová radosťPeter Pekarík a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

BERLÍN - Hoci v popise práce má predovšetkým zabraňovať gólom, predsa Peter Pekarík neskrýval radosť zo svojho premiérového zásahu v najvyššej nemeckej futbalovej súťaži v kariére. Slovenský pravý obranca berlínskej Herthy otvoril skóre piatkového zápasu 26. kola proti TSG Hoffenheim, keď sa v šestnástke dostal k odrazenej lopte a pravačkou ju nekompromisne napálil k pravej žrdi Olivera Baumanna. Okamžite po zásahu rozradostený šprintoval v ústrety svojmu nemenej natešenému trénerovi Pálovi Dárdaiovi. Gólovej oslavy sa žilinský rodák dočkal až vo svojom 151. bundesligovom zápase.

"Pred stretnutím som mu povedal, že keď v ňom dá svoj prvý gól a bude víťazný, tak sám absolvuje čestné kolo," vravel maďarský kouč do mikrofónu Sky. Dárdaiova veštba sa naplnila iba spolovice: zásah 30-ročného Pekaríka síce znamenal vedenie domácich 1:0, napokon však prehrali 1:3. Pekaríkovu počiatočnú radosť teda zatienila skutočnosť, že Berlínčania vyšli doma v dôležitom súboji naprázdno. Duel výrazne poznačila červená karta Maximiliana Mittelstadta v 58. minúte. "Hlavy hore, do konca sezóny na nás čaká ďalších osem dôležitých zápasov. Určite v nich pozbierame ešte veľa bodov," vyjadril sa Pekarík v klubovej televízii.  

Peter Pekarík sa dočkal Galéria fotiek (2) Zdroj: herthabsc.de

V predchádzajúcom súboji nastúpil bývalý hráč Wolfsburgu na svoj jubilejný 150. zápas medzi nemeckou elitou. "Na tento míľnik som hrdý. Bundesliga bola vždy mojím snom a pred ôsmimi rokmi sa stala realitou," komentoval pre Berliner Morgenpost. Cítil, že už skutočne dozrel čas na prvý zásah. "Vždy myslím v prvom rade na obranu, to je môj štýl. Mám tridsať rokov a nebudem ho predsa v takomto veku meniť. Napriek tomu viem, že musím ukázať viac."

Pekarík je hráčom Herthy od 31. augusta 2012, s klubom má platný kontrakt do 30. júna 2018. "'Peka' je náš absolútne kľúčový hráč," podotkol manažér Berlínčanov Michael Preetz. "Ide o vzor spoľahlivosti a profesionality - hráč, akého si prajete mať v tíme." Veď nie náhodou Pekarík desaťkrát priviedol mužstvo na trávnik ako prvý s kapitánskou páskou na ramene. To je pre cudzinca v bundeslige značná pocta.

Viac o téme: Hertha BSC Berlín Peter Pekarík TSG 1899 Hoffenheim Michael Preetz
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články