VIDEO Chladnokrvný Hossa rozhodol zápas: Kam ideš brankár, puk je v bráne!

Marián Hossa oslavuje víťazný gólMarián Hossa oslavuje víťazný gól Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Minnesota zhorela, kráľom je Chicago. Netreba ani hovoriť, že veľký podiel na tímovom úspechu majú aj dvaja Slováci Richard Pánik a Marián Hossa. Práve druhý menovaný sa postaral v náročnom súboji s Columbusom o víťazný gól, ktorý stojí za vzhliadnutie.

Chicago sa na domácom ľade ujalo vedenia, lenže v 18. minúte sa o vyrovnanie postaral Foligno. Radosť hráčov Blue Jackets trvala iba 22 sekúnd. Domácim vrátil vedenie nestarnúci Marián Hossa po výbornej kombinácii s Kaneom. Rýchly protiútok začal práve Kane, ktorý dobre načasovanou prihrávkou našiel Hossu. Slovenský útočník mohol strieľať z prvej, no rozhodol sa oklamať brankára. Puk si prehodil do backhandu a pohodlne zakončil do úplne prázdnej brány. Bobrovskij čakal strelu, takže nemal šancu zareagovať. Hossa mu daroval jednosmerný lístok preč z bránky. Keďže Blue Jackets ďalší gól nestrelili, mal Hossov zásah prívlastok víťazný.

"Mladší chalani navôkol ma poháňajú vpred. Hokej je rýchly, snažím sa korčuľovať tak ako oni a zatiaľ to vychádza. Zlepšené štatistiky vám dodajú sebavedomie, aj po minulej sezóne som vedel, že na to stále mám. Teší ma, že v aktuálnom ročníku to dokazujem," povedal 38-ročný Hossa pre portál CSN Chicago.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: nhl.com; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články