FOTO Titul získal hneď v prvej sezóne: Krivošík sa stal majstrom vo fínskej juniorke

Filip Krivošík sa teší z titulu
Filip Krivošík sa teší z titulu

BRATISLAVA - V predchádzajúcej sezóne odišiel slovenský mládežnícky hokejista Filip Krivošík po roku strávenom v západočeskom Chomutove do fínskeho klubu HPK Hämeenlinna a teraz zažil veľký úspech. Osemnásťročný odchovanec ružinovského hokeja získal titul v najvyššej miestnej juniorskej súťaži do 20 rokov Nuorten SM-liiga.

"Možnosť ísť do Hämeenlinny prišla v čase majstrovstiev sveta v americkom Grand Forks. S agentom Andrejom Augustinom sme sa dohodli, že to nebudeme riešiť počas šampionátu. Po návrate zo šampionátu mi všetko priblížil, ponuku som prijal a neľutujem," zaspomínal si absolvent Hokejovej školy Svišť Krivošík, informáciu sprostredkoval mediálny manažér Jozef Korbel. 

"Príchod do Fínska nebol veľmi ružový, pretože som prešiel všetkými prekážkami, ktoré musí prekonať cudzinec. Napokon som to postupne zvládol a našiel som si aj cestu k spoluhráčom. Bol som v tíme jediný cudzinec, neskôr pribudol nórsky brankár. Musel som veľa pracovať a ukázať, že do kádra patrím. Hokej je vo Fínsku populárny, ale veľmi sa líši od toho, čo sa hrá na Slovensku... Fíni sú v prvom rade skvelými korčuliarmi a sú ďaleko priamočiarejší a v osobných súbojoch tvrdší. Toto sú tri základné atribúty, ktoré treba zvládnuť, ak chcete uspieť," priblížil dianie v krajine tisícich jazier hráč slovenskej hokejovej "osemnástky" Krivošík, ktorý sa na začiatku sezóny bodovo trápil. Keď si však postupne zvykol na úskalia nováčika, rozohral sa a nazbieral v základnej časti 19 bodov, v play-off pridal ďalšie štyri.

"Play-off bolo veľmi náročné. Začali sme s Pelicans Lahti. Je to vlastne derby a vyhrali sme 3:1 na zápasy. Nasledovalo Lukko Rauma, náročný súper, veľa hráčov mali zo seniorského kádra a boli známi najlepšou obranou v lige. Nepochodili a my sme vyhrali znova na zápasy 3:1. A prišlo dramatické finále s Ässät Pori... To boli skutočne veľmi vyrovnané zápasy a oba sme rozhodli až v predĺžení. Prvý sa skončil 4:3 dokonca až po druhom 20-minútovom predĺžení a druhý 2:1 už v prvom predĺžení," priblížil Filip Krivošík, ktorý sa už teší na blížiaci sa svetový šampionát hráčov do 18 rokov na Slovensku.


Tagy: HPK Hämeenlinna Filip Krivošík Matti Tiilikainen

Zdroj:
SITA
Foto:
Jozef Korbel

DISKUSIA