Slovenský brankár v Poľsku žiari: Rekordný Putnocký ďalším shutoutom píše históriu!

Matúš Putnocký
Matúš Putnocký

VARŠAVA - Slovenský brankár Matúš Putnocký po 24 rokoch vyrovnal rekord poľského Lechu Poznaň v počte čistých kont počas jednej ligovej sezóny. V piatok na ihrisku Wisly Krakov (0:0) dosiahol už 13. shutout v Ekstraklase 2016/2017. Na takéto číslo sa predtým dostal v sezóne 1992/1993 Kazimierz Sidorczuk, pripomenul web Gazeta Wyborcza. Lech dostal v 27 stretnutiach 20 gólov, má jednoznačne najlepšiu defenzívu v súťaži (Legia Varšava a Jagiellonia Bialystok po 28) a figuruje na tretej priečke v tabuľke.

Putnocký potreboval na 13 "núl" iba 21 vystúpení, čo znamená, že pri 62 % svojich štartov neinkasoval. Z gólmanov, ktorí nastúpili aspoň v troch súbojoch, sa žiadny iný nemôže pochváliť prienikom nad hranicu 50 %. V počte čistých kont sú za Putnockým Arkadiusz Malarz (Legia - 9 z 25 duelov) a krajan Martin Polaček (Zaglebie Lubin) a Konrad Jalocha (Arka Gdynia - obaja 8 z 24 stretnutí).

Putnocký však zároveň je veľmi ďaleko od klubového rekordu svojho 30-ročného bosnianskeho konkurenta medzi troma žrďami Jasmina Buriča podľa počtu shutoutov vo všetkých súťažných zápasoch Lechu v sezóne. Burič ich v súťažnom ročníku 2015/2016 nazbieral v Ekstraklase, národnom pohári a na európskej klubovej scéne 20, ale potreboval na to 52 stretnutí. V lige dosiahol tucet núl v sezóne 2012/2013.

Tridsaťdvaročný prešovský rodák Putnocký prišiel do Poznane v máji 2016 z Ruchu Chorzów, podpísal kontrakt na tri roky. V minulosti pôsobil aj v Bardejove, Ličartovciach, Košiaciach, Slovane Bratislava, Nitre a Ružomberku.


Tagy: Matúš Putnocký Wisla Krakov Lech Poznaň

Zdroj:
SITA
Foto:
lechpoznan.pl

DISKUSIA