Žilina chce cez Nitru až do finále, Húževka: Toto mužstvo nedosiahlo vrchol!

Matt Cope z HK Nitra a útočník Peter Húževka z MsHK Doxxbet Žilina
Matt Cope z HK Nitra a útočník Peter Húževka z MsHK Doxxbet Žilina

ŽILINA - Postupom do štvrťfinále cez HKM Zvolen splnili hokejisti MsHK DOXXbet Žilina cieľ, ktorý si dali pred štartom play off Tipsport Ligy v sezóne 2016/17. Ďalšieho súpera, ktorým je HK Nitra považujú za ťažký oriešok, ale nie nerozlúsknuteľný.

"Môj názor je taký, že cieľ sme splnili, tým bol postup cez Zvolen. Naše sebavedomie je teraz väčšie. V druhej sérii prekvapil Martin Košice a rovnako tak môžeme prekvapiť aj my Nitru. Doma budeme silní, prvé dva zápasy v Nitre budú ťažké. Ale verím, že ich dokážeme potrápiť, aj Poprad hral proti nim vyrovnane okrem prvého zápasu. Takže hrať sa s nimi dá," povedal pred začiatkom série obranca Daniel žilinských "vlkov" Brejčák, ktorý zároveň priznáva, že postup, ktorý by posunul jeho tím do finále, bude tentokrát náročnejší. "Bude to ťažšie ako séria so Zvolenom. Mužstvo Nitry je pohromade dlhší čas, majú skvelú ofenzívu. Kľúčom k úspechu bude naša pozorná obrana."      

Veľkým želaním je pre Žilinčanov uspieť v jednom z dvoch úvodných zápasov pod Zoborom. "To by bolo priam fantastické," hovorí Brejčák. Na čo si budú musieť dať zverenci trénera Milana Jančušku vie dobre aj útočník Václav Stupka. "Ide o to, aby sme ustáli prvotný tlak, ktorým je Nitra známa. Toto musíme zvládnuť a potom by sme mohli udrieť v prečísleniach, alebo v presilovke. Musíme veľa strieľať a tlačiť sa do bránkoviska."  

Zatiaľ čo Nitrania mohli v pokoji oddychovať a trénovať, kým sa skončí najdlhšia séria úvodného kola, Žilinčanom na ďalšie zdokonaľovanie sa nezostalo veľa času. "V tejto fáze človek veľa nenatrénuje, treba si oddýchnuť hlavne psychicky. Ja sa držím hesla aké má Marcel Holovič, čo je náš kondičný guru, že menej niekedy viac," myslí si Brejčák a dodáva: "Je pravda, že by to mohla byť naša výhoda. Sme predsa len v zápasovom tempe, takže sa hneď vrhneme na ďalšiu sériu. Uvidíme, komu to prinesie viac síl."  

Skúsený útočník Peter Húževka odohral vo svojej kariére množstvo zápasov vo vyraďovačke a vďaka tomu vie posúdiť, aké šance má jeho mužstvo proti Nitre. Tá je vzhľadom na výkony v základnej časti favoritom, na obhajcu titulu si však "vlci" trúfajú rovnako, ako na ktoréhokoľvek súpera. "Každý je poraziteľný. Keď sa plní to čo má, tak je všetko otvorené. Toto mužstvo ešte nedosiahlo svoj výkonnostný strop, a má na to, aby išlo ďalej," dodal skúsený 40-ročný útočník.


Tagy: HK Nitra Peter Húževka MsHK DOXXbet Žilina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA