Cyklistický megaškandál ožíva: Opäť v tom má prsty nepoučiteľný Vinokurov!

Alexander Vinokurov
Alexander Vinokurov

LIEGE - Bývalý kazašský cyklista Alexander Vinokurov a ruský jazdec Alexander Kolobnev sa pre podozrenie z korupcie v polovici mája postavia pred súd v Liege.

Olympijský víťaz z Londýna Vinokurov čelí obvineniu, že zaplatil Kolobnevovi 150.000 eur za to, že ho nechal v roku 2010 vyhrať preteky Liége-Bastogne-Liege.

Obaja obvinenia z korupcie odmietajú, aj keď talianski vyšetrovatelia počas pátrania po dopingových aktivitách lekára Michela Ferrariho v roku 2012 zistili, že z Vinokurovho monackého účtu odišli v júli a decembri 2010 na Kolobnevove švajčiarske kontá dve platby v celkovej výške 150.000 eur. Podľa Kazacha išlo o pôžičku.

"To je moje súkromie. Je to ďalší historka, ktorá má očierniť moje meno. Každú chvíľu požičiavam peniaze napravo i naľavo," povedal Vinokurov v roku 2011 švajčiarskemu časopisu L'Illustré, ktorý vtedy s obvinením prišiel. Súd v Liege sa ním zaoberá už takmer tri roky.

Pred siedmimi rokmi išiel Vinokurov v belgickej klasike s Kolobnevom v úniku. Niekoľko sto metrov pred cieľom sa od neho odpútal a zvíťazil o šesť sekúnd.

Štyridsaťtriročný Vinokurov, ktorý má za sebou trest za doping, skončil s cyklistikou v roku 2012 a teraz je generálnym manažérom stajne Astana. Tridsaťpäťročný Kolobnev pretekal do vlaňajška.


Tagy: Alexander Vinokurov Alexander Kolobnev

Zdroj:
ČTK
Foto:
alexander-vinokurov.com

DISKUSIA