Slovan sa priblížil k finále: V Michalovciach s tesným víťazstvom

Tomáš Priškin strieľa gól na 1:0Tomáš Priškin strieľa gól na 1:0 Zdroj: TASR

MICHALOVCE - Futbalový Slovan Bratislava zvíťazil nad domácimi Michalovcami 2:1 v utorňajšom prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu a pred budúcotýždňovou odvetou je bližšie k postupu do finále slovenskej pohárovej súťaže.

O prvý strelecký pokus sa v 4. minúte pokúsil domáci Koscelník, no svoj pokus z väčšej vzdialenosti nasmeroval nad bránku. V 5. minúte hostia využili pozičnú chybu súpera v strede ihriska, Čavrič sa dostal do úniku po pravej strane a jeho prihrávku ideálne zužitkoval Priskin - 0:1. Domáci sa chvíľu spamätávali z rýchleho gólu a v 8. minúte boli radi, že Soumah v skrumáži pred brankárom Kirom nenamieril presne. Michalovčania postupne prevzali iniciatívu a snažili sa o vyrovnanie. V 17. minúte sa dobre mierenou strelou z približne 25 metrov prezentoval domáci kapitán Žofčák, no Mucha jeho pokus zmaril efektným zákrokom. Brankár hostí podržal svoj tím aj pri pokuse Koscelníka z hranice šestnástky, ktorému chýbala razancia. Domáci sa vyrovnania dočkali v 41. minúte. Po prihrávke Žofčáka sa k strele dostal Dimitriadis a Mucha bol bezmocný - 1:1.

Tri minúty po zmene strán sa v sľubnej pozícii v pokutovom území ocitol Koscelník, no na spracovanie lopty nemal dostatok času. Pokusy hosťujúcich Čavriča a Kóňu z 50., resp. 54. minúty smerovali mimo bránky domáceho tímu. Slovan získal tesný náskok späť v 55. minúte. Akciu zaváňajúcu postavením mimo hry zakončil Soumah a upravil na 1:2. V 69. minúte bol blízko k vyrovnaniu Serečin, no na jeho dobre mierenú strelu z priameho kopu pohotovo zareagoval brankár Mucha. V 79. minúte volala po góle strela Dimitriadisa spoza šestnástky, no lopta tesne minula ľavú žrď Muchovej bránky. Michalovskí futbalisti si v závere zápasu vypracovali tlak, ale vyrovnávajúci gól nestrelili.Odvetný duel je na programe v utorok 11. apríla o 18.30 h na bratislavských Pasienkoch.

Futbal - Slovnaft Cup 2016/2017 - semifinále - prvý zápas - utorok (hrá sa na odvetu):

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1) - odveta sa uskutoční v utorok 11. apríla o 18.30 h na bratislavských Pasienkoch
Góly: 41. Dimitriadis - 5. Priskin, 55. Soumah, ŽK: 56. I. Žofčák, 66. Dimitriadis - 69. Saláta, 87. Vittek, rozhodovali: Glova - Vorel, Tomčík, 1895 divákov

Zostavy:
Michalovce: M. Kira - T. Sedlák, P. Kavka, Sipľak, Šimčák - Qose - I. Žofčák, S. Danko (62. Serečin), Dimitriadis, Koscelník - Kushta (60. Bragin)
Slovan: J. Mucha - B. Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík - V. Savičevič, T. Kóňa - Schet (60. F. Oršula), Soumah (79. Vittek), Priskin - Čavrič (69. De Sa)

Viac o téme: Slovnaft Cup ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce
  • Zdroj: TASR, SITA