VIDEO Nitra opäť využila domáce prostredie: V sérii so Žilinou zvýšila svoje vedenie

Radosť hráčov HK NitraRadosť hráčov HK Nitra Zdroj: SITA

NITRA - Hokejisti HC Nitra zvíťazili v utorňajšom druhom stretnutí semifinále play-off Tipsport ligy nad hráčmi MsHK Žilina tesne 3:2 a v sérii hranej na štyri úspechy vedú po dvoch domácich dueloch 2:0. V pondelok triumfovali oveľa jasnejšie 5:0.

Prvú veľkú šancu videli diváci v Nitra aréne už po desiatich sekundách, keď dopredu uháňal Slovák, ale Mikoláš si s jeho strelou poradil. Hostia boli nedisciplinovaní a v piatej minúte už hrali druhé oslabenie. Druhú presilovú hru Nitrania už dokázali využiť zásluhou Mezeia, ktorý prepálil žilinského brankára. Ďalšiu presilovku využili domáci v 9. minúte, keď dokázali s ľahkosťou prejsť do pásma na jeden dotyk Blackwater a Cope a druhý menovaný prekonal Mikoláša – 2:0. Nepísané pravidlo hovorí, že kto nevyužije presilovú hru o dvoch hráčov nezaslúži si vyhrať. Žilinčanom sa poradilo v prvej tretine nevyužiť hneď dve takéto možnosti. Zákonite prišiel aj trest v podobe tretieho gólu do žilinskej sieti z hokejky Ručkaya. Náskok Nitry mohol byť pokojne aj vyšší, ale „corgoni“ nepremenili ešte niekoľko tutoviek. V streleckom ukazovateli vyhrali Nitrania prvú tretinu 25:8 na strely.

Aj v úvode druhého dejstva mali prvú šancu Nitrania. Kutálek prihrával na lepšie postaveného Krištofa, ktorému však nevyšiel krok a musel strieľať z otočky a puk akrobaticky zastavil Mikoláš. Šancou Grmana sa pripomenuli aj hostia, ale Hartzell bol na svojom mieste. Aj štvrtý gól zápasu padol v presilovej hre. Žilinčanom sa podarilo znížiť v 29. minúte, keď Bokroš zatiahol puk hlboko do pásma a našiel Hovorku, ktorý ukončil domácu nepriestrelnosť Hartzella – 3:1. V 38. minúte sa ocitol pred poloodkrytou bránou Slovák, ale puk mu ideálne nesadol a stav sa tak nemenil. Na opačnej strane však prišiel vhod gól do šatne, ktorý dal 12 sekúnd pred koncom tretiny Ondruš.

Na začiatku tretej tretiny mal vyrovnanie na hokejke Stupka, ale Hartzell si jeho pokus postrážil. V 45. minúte už Nitra aréna jasala, ale Ručkay nastrelil iba bočnú sieť Mikolášovej brány. V 51. minúte strieľal od modrej Hovorka, ale jeho zakončenie ani dorážka Ťavodu neskončila za Hartzellom. Nitrania sa sústredili na dobré bránenie stredného pásma a do útoku sa zbytočne nehrnuli. „Jančuškovci“ to skúšali bez brankára neúspešne a Nitra si ustrážila výhru 3:2.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - semifinále play-off - utorok - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Nitra - MsHK Žilina 3:2 (3:0, 0:2, 0:0) - stav série: 2:0
Góly: 7. Mezei (Krištof, H. Ručkay), 9. Cope (Blackwater), 16. H. Ručkay (Rais, Mezei) - 29. Marek Hovorka (T. Bokroš), 40. Ondruš (P. Rogoň, Ťavoda)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano - Kacej, Šefčík, 3393 divákov

Zostavy:
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Žilina: Mikoláš - Ťavoda, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, M. Macejko, Mendrej - Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, P. Rogoň - Prokop, E. Švec, Zlocha

Viac o téme: HK Nitra MsHK Žilina
  • Zdroj: TASR, SITA