VIDEO Liptovský Mikuláš potrebuje už len dva body: Tuhý boj o druhú miestenku

Liptáci sa tešia z góluLiptáci sa tešia z gólu Zdroj: TASR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade zvíťazili nad súpermi zo Skalice 2:0 v utorňajšom zápase 9. kola play-out Tipsport ligy. Liptovskému Mikulášu patrí v barážovej tabuľke s 21 bodmi prvé miesto, Skalica je s 5 bodmi posledná a už v tento deň môže prísť o šancu dostať sa nad čiaru.

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v deviatom kole baráže o účasť v Tipsport Lige nad Skalicou 2:0 a urobili tak výrazný krok k definitívnej záchrane. Liptáci majú pred záverečnými tromi zápasmi 21 bodov a šesťbodový náskok pred druhou Detvou, ktorá na svojom ľade zvíťazila nad Trenčínom aj po druhý raz v priebehu play out, tentokrát 3:1.

Ak Liptovský Mikuláš zvíťazí v zostávajúcich troch zápasoch aspoň raz po predĺžení, prípadne samostatných nájazdoch, predstaví sa v Tipsport Lige aj v budúcej sezóne. Na záchranu potrebujú Liptáci 23 bodov, tretia Dukla Trenčín ich môže získať maximálne 22. Musela by však vo všetkých zostávajúcich zápasoch zvíťaziť v riadnom hracom čase.

Veľmi dramatický boj bude o druhé postupové miesto, na ktorom je po deviatom kole Detva. Pred Duklou má náskok dvoch bodov a v ďalších dvoch kolách sa predstaví na domácom ľade. Najskôr hostí v piatok 9. apríla Liptovský Mikuláš a o dva dni neskôr v nedeľu 11. apríla Skalicu. V poslednom kole cestuje do Trenčína.

Naopak, Trenčania cestujú dvakrát za súpermi, najskôr do Skalice a potom na Liptov. V priamom súboji o záchranu sa tak Dukla s Detvou môže stretnúť v utorok 11. apríla v poslednom kole.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Skalica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 12. Cibák (Kadlubiak, J. Sukeľ), 36. Róbert Huna (Richard Huna)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0 rozhodovali: Orolin, Snášel - Jobbágy, Korba, 1043 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Durný - R. Stehlík, E. Bagin, T. Nádašdi, P. Luža, M. Moravčík, M. Šiška, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, J. Sukeľ - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - V. Vybíral, M. Kabáč, A. Lištiak - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna
Skalica: Košút - R. Vanek, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic - Š. Petráš, Vereš, Janáč - Hluch, K. Kučera, Dvonč - P. Kotzman, M. Romančík, A. Kotzman - Krýdl, P. Ivičič, R. Smetana

Viac o téme: MHk 32 Liptovský Mikuláš HK Skalica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: huste
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články