Jurčo má rovnako bodov ako Halák s Budajom, o prvenstvo sa strhla veľká bitka

Joshua Ho-Sang gratuluje Jaroslavovi Halákovi k skvelému výkonuJoshua Ho-Sang gratuluje Jaroslavovi Halákovi k skvelému výkonu Zdroj: TASR

CHICAGO - Dva či tri zápasy pred koncom základnej časti NHL 2016/2017 je opäť na čele najproduktívnejších slovenských hokejistov osamotený Marián Hossa. Skúsený 38-ročný krídelník v utorok asistoval pri treťom góle Chicaga v súboji na ľade Colorada (prehra 3:4 pp), zapísal si 45. bod v sezóne (26+19) a dostal sa o 1 bod pred tímového kolegu Richarda Pánika a Tomáša Tatara z Detroitu.

Tatarovi patrí druhá priečka pred Pánikom vzhľadom na vyšší počet strelených gólov (24, resp. 22). Štvrtý je s 35 bodmi produktívny obranca Edmontonu Andrej Sekera. Štyridsiatnik z obrany Bostonu Zdeno Chára je piaty s 28 bodmi. Celkovo vo vrcholiacej sezóne NHL bodovalo 11 slovenských korčuliarov a po jednej asistencii si pripísali aj obaja slovenskí brankári Peter Budaj a Jaroslav Halák.

Budaj a Halák sú predsa len výraznejší vo svojich brankárskych štatistikách. Budaj nastúpil v 60 zápasoch a pripísal si 30 víťazstiev popri 21 prehrách a 3 prehrách v predĺžení či nájazdoch. Člen tímu Tampa Bay Lightning ešte počas pôsobenia v Los Angeles Kings upútal aj 7 zápasmi bez inkasovaného gólu, celkovo má úspešnosť zásahov 91,5% a gólový priemer 2,18. Jaroslav Halák chytal takmer tri mesiace v AHL, preto má na konte "len" 26 stretnutí v bránke NY Islanders a 10 víťazstiev s priemerom inkasovaných gólov 2,95 a úspešnosťou zásahov 91,1%.

Kanadské bodovanie slovenských hokejistov v NHL 2016/2017 - stav k 4. aprílu (za menom hráča a klubom je počet odohraných zápasov, gólov, asistencií a bodov; zdroj: nhl.com):