Sagan sa na nič nehral a otvorene to priznal: Necítim sa dobre, v jedno však verím!

Peter Sagan (uprostred)
Peter Sagan (uprostred)

SCHOTEN - Nemecký cyklista Marcel Kittel obhájil prvenstvo na stredajšej belgickej klasike Scheldeprijs a zároveň získal už rekordný piaty triumf. Jazdec stajne Quick-Step Floors sa presadil v záverečnom špurte hlavnej skupiny na 202 km dlhej trati z mesta Mol do Schotenu. Na druhej priečke skončil Talian Elia Viviani z tímu Sky a tretí bol Francúz Nacer Bouhanni z Cofidisu.

Trojica slovenských pretekárov v dresoch Bora-Hansgrohe Peter Sagan, Michael Kolář a Erik Baška rozbehla záver pre svojho kolegu Pascala Ackermanna z Nemecka, ktorý nakoniec obsadil piate miesto. Baška skončil na 65. a Kolář na 89. pozícii, Sagan nebol v cieli klasifikovaný.

Dvojnásobný majster sveta Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) sa nezapojil do záverečného šprintu a preteky napokon ani nedokončil. Počas trate pracoval pre svojich tímových kolegov, okrem iného im aj rozdával bidóny s vodou, Sagan absolvoval Scheldeprijs ako prípravu na nedeľňajší monument Paríž-Roubaix, aby si otestoval, ako bude jeho telo reagovať na záťaž po nedeľňajšom páde na Okolo Flámska. Sagan tam vtedy 17 km pred cieľom utrpel sériu zranení, poranil si rebrá, pravé koleno, ale najmä pravý bok, čo spôsobovalo najväčšie obavy v súvislosti s následkami jeho pádu.

"Som rád, že preteky sa odohrali bez incidentov a všetko sa skončilo bezpečne. Momentálne sa necítim veľmi dobre, verím však, že moja forma bude lepšia v nedeľu na Paríž-Roubaix," povedal Peter Sagan podľa webu tímu Bora-Hansgrohe.

Nemec vo farbách tímu Quick-Step Floors ovládol túto šprintérsku klasiku už po piaty raz a obhájil svoj triumf spred roka. "Je to môj piaty triumf, za čo som veľmi rád. Užívam si každé víťazstvo, ale musím priznať, že tieto preteky patria medzi moje obľúbené. Chcem sa poďakovať Boonenovi, ktorý tu štartoval poslednýkrát. Som hrdý na to, že som sa s ním mohol stretnúť na pretekoch, veľmi veľa ma naučil. Ďakujem aj ostatným tímovým kolegom, že mi dnes pomohli," povedal v prvom rozhovore víťaz. Kittel zároveň oznámil, že nepôjde na Giro d'Italia.

"Nepôjdem na Giro, náš špurtér tam bude Fernando Gaviria. Ja si chcem trochu odpočinúť a potom sa opäť pustiť do tréningu. Prípravu na Tour de France absolvujem na pretekoch Okolo Kalifornie," povedal.


Tagy: Peter Sagan Marcel Kittel

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA