VIDEO Sagan mal tentokrát obrovské šťastie: Slováci sa vyhli hromadnému pádu!

Marcel Kittel sa teší z triumfu
Marcel Kittel sa teší z triumfu

SCHOTEN - Nemecký cyklista Marcel Kittel obhájil prvenstvo na stredajšej belgickej klasike Scheldeprijs a zároveň získal už rekordný piaty triumf. Peter Sagan do cieľa napokon nedorazil, no môže byť aspoň rád, že nebol účastníkom žiadneho pádu.

Krátko po štarte sa od pelotónu oddelila sedmička jazdcov Pim Ligthart (Roompot-Nederlandse Loterij), Marco Mathis (Kaťuša-Alpecin), Christophe Premont (Verandas Willems-Crelan), Stijn Steels (Sport Vlaanderen-Baloise), Frederik Veuchelen (Wanty-Groupe Gobert), Julien Stassen (WB Veranclassic Aqua Protect) a Eugert Zhupa (Wilier-Triestina). Po 40 km si vypracovali vyše štvorminútový náskok a na tejto hranici ho pelotón v ďalšom priebehu udržiaval.

Hlavné pole začalo zvyšovať tempo až po 70 km a postupne sťahovalo náskok lídrov. Osemdesiat kilometrov pred finišom klesol asi na 2:30 minúty. Sedmička jazdcov prišla prvýkrát na úsek mačacích hláv (58 km do cieľa) s náskokom niečo pod dve minúty.

Keď na Broekstraat nabehol aj pelotón, prišlo k hromadnému pádu, ktorý spôsobil jeden z jazdcov Lotto NL Jumbo. Peter Sagan síce v páde nefiguroval, no krátko na to sa stiahol do zadnej časti hlavnej skupiny, kde si počkal na sprievodné auto svojho tímu, ktoré šoféroval športový riaditeľ Bory Ján Valach. O chvíľu však bol späť v balíku.


Nové VIDEO Saganovej nehody: Na týchto záberoch vyzerá pád ešte desivejšie!


To už náskok vedúcej skupiny rýchlo klesal a 19 km pred cieľom pohltil pelotón aj posledných z unikajúcich. Všetko tak smerovalo k záverečnému špurtu. Tímy bojovali o vedúce pozície, pričom štyri km pred koncom prišlo ešte k jednému veľkému pádu, v ktorom sa ocitli asi 12 pretekári, no ani jeden z trojice Slovákov.

O chvíľu sa z čela odpojil Sagan, ktorý rozbehol záver pre svojich spolujazdcov Kolářa, Bašku a Ackermanna a preteky ani nedokončil. V dlhom špurte sa tešil z triumfu rekordný víťaz pretekov Marcel Kittel, pre ktorého to bol už jeho piaty triumf na Scheldeprijs.

Pád začína vo VIDEU v čase 00:25.


Tagy: Peter Sagan Marcel Kittel Michael Kolář Erik Baška

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA