Zdrvujúca správa krátko pred zápasom: Adam Nemec prišiel o člena rodiny

Adam NemecAdam Nemec Zdroj: SITA

BUKUREŠŤ - Slovenský reprezentant Adam Nemec strelil víťazný gól pri triumfe Dinama Bukurešť nad CFR Kluž 2:0 v stretnutí 4. kola skupiny o titul v najvyššej rumunskej súťaži. Robustný útočník otvoril skóre duelu v 21. minúte, keď nedal šancu súperovmu brankárovi z voleja po centri z rohového kopu.

Tesne pred koncom prvého polčasu naňho nadviazal syn legendárneho Rivalda - Rivaldinho, ktorý stanovil konečný rezultát. Tridsaťjedenročný Adam Nemec strelil v drese Dinama v aktuálnej sezóne už desať gólov, z toho dva v ostatných dvoch dueloch. Na konte má i šesť žltých kariet. Rodák z Banskej Bystrice prišiel do hlavného mesta Rumunska v septembri 2016, predtým pôsobil v holandskom mužstve Willem II Tilburg.

Adam Nemec sa ráno pred zápasom dozvedel smutnú správu - zomrel mu strýko z matkinej strany, no napriek tomu požiadal trénera Cosmina Contru, aby mohol nastúpiť. "Je to preňho veľmi náročné. Povedal som si, že by bolo krásne, keby skóroval a mohol by gól venovať zosnulému strýkovi," citoval Contru web prosport.ro s odvolaním na rumunskú verziu televíznej siete Digi Sport. "Ak by chcel, Contra by ho nechal odísť," dodal športový riaditeľ Dinama Ionel Danciulescu. Reprezentačný kanonier napokon hral do 77. min. Podľa informácií rumunských médií by mal Nemec vo štvrtok odísť na Slovensko a zúčastniť sa na pohrebe.

Dinamo Bukurešť je s 26 bodmi na štvrtom mieste v tabuľke skupiny o titul v najvyššej rumunskej súťaže, tretí CFR Kluž má o dva body viac. Lídrom medzi rumunskou elitou je aktuálne FC Viitorul Konstanca (33 b.). Ak by Dinamo zostalo na štvrtom mieste, zahralo by si v predkole Európskej ligy.

Viac o téme: Adam Nemec