Hossu toto rozhodnutie vôbec nepotešilo: Nevidím dôvod, prečo by to malo byť lepšie!

Marián Hossa
Marián Hossa

BRATISLAVA - Zabrániť hráčom reprezentovať ich krajinu na nadchádzajúcich hrách je vrcholne poburujúce pre fanúšikov ale aj samotných hráčov. NHL nedostala, čo chcela, a tak sa rozhodla rokovania ukončiť s negatívnou odpoveďou - hráči nepôjdu. Porušiť tento zákaz si môžu dovoliť iba najväčšie hviezdy, ktoré skutočne nemusia riešiť finanční otázku, no pre menšie krajiny ako napríklad Slovensko to dosť možno znamená nulové posily z NHL. Na situáciu pre Športky reagoval aj veterán Marián Hossa.

O celej veci rozhodli prakticky bez ohľadu na názor hráčov a fanúšikov. Hlavnú úlohu zohrali peniaze. Alex Ovečkin je jedným z hráčov, ktorí peniaze riešiť nemusia a práve preto hrdo vyhlasuje, že ho od reprezentácie na olympiáde nezastaví nič. "Je to moja krajina a najväčšia príležitosť v živote - štartovať na olympijských hrách. Niekto sa mi snaží povedať, že tam nepôjdem. Nehľadím na to, skrátka pôjdem," povedal útočník Washingtonu Capitals.

Rozhorčenie nad rozhodnutím komisára NHL Garyho Bettmana neskrývajú desiatky hráčov. Situácia sa nepáči ani Mariánovi Hossovi, ktorý pochybuje, že ešte existuje priestor na zlepšenie. "Určite to nie je dobré pre hokej, že sa vedenie NHL rozhodlo hráčom zakázať štart na OH. Nevidím žiadny dôvod, prečo by to malo byť pre ligu lepšie. Ťažko povedať, či sa s tým ešte niečo dá robiť. Skôr si myslím, že nie, keďže to už oficiálne uzavreli," vyjadril svoj názor pre Športky Hossa.


Tagy: Marián Hossa Gary Bettman Chicago Blackhawks

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
alchetron.com

DISKUSIA