Slovenská osemnástka si neudržala náskok: V Žiline prehra s rovesníkmi z Česka

Ondřej Buchtela z tímu Česko U18 a Jakub Kover z tímu Slovensko U18Ondřej Buchtela z tímu Česko U18 a Jakub Kover z tímu Slovensko U18 Zdroj: SITA

ŽILINA - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela v sobotňajšom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta tejto vekovej kategórie, keď v Žiline podľahla rovesníkom z Česka 4:5. Zverenci trénera Norberta Javorčíka viedli v stretnutí 3:1 aj 4:2, ale nedokázali si udržať náskok a rozhodujúci gól inkasovali v 45. minúte.

Generálkou Slovákov na svetový šampionát, ktorý sa od 13. do 23. apríla uskutoční v Poprade a Spišskej Novej Vsi, absolvuje tím SR "18" v pondelok 10. apríla o 19.30 h na popradskom zimnom štadióne. 


Lístky na majstrovstvá sveta si môžete kúpiť práve TU!


ŽILINA
Slovensko - Česko 4:5 (3:1, 1:3, 0:1)
Góly: 4. Matej Tóth (Žiak), 8. Feherváry (Ivan, Liška), 15. Fafrák (Kelemen), 35. Feherváry (Ivan) - 7. Buchtela (Hladoník, Kaut), 23. Hrabík (Machala, Kaut), 39. Machala (Buchtela, Dvořák), 45. Škvrně (Mikyska)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, M. Valach - Kollár, Rojík

Zostava SR "18": Ovečka - Feherváry, Ivan, Kupec, Žiak, Korenčík, Dúžek, Šimurda, Pupák – Liška, Ružička, J. Baláž - Matej Tóth, Pospíšil, Köver - Kelemen, Urbánek, Fafrák - Stacho, Havrila, Regenda

Norbert Javorčík, tréner SR18: "Už podľa počtu inkasovaných gólov vidíme, že v našej defenzíve sú okienka, ktoré musíme odstrániť. Je to v našich silách, tak na tom musíme zapracovať. Úvod zápasu bol z našej strany veľmi dobrý, dostali sme sa do vedenia, vybudovali sme si náskok. Potom však prišli hluché fázy, robili sme chyby v rozohrávke a to všetko zapríčinilo, že to dopadlo v náš neprospech. Musím však zdôrazniť, že sme hrali proti kvalitnému súperovi. Kľúčový moment bol, keď sme sa dostali do vedenia 4:2, ale súper okamžite znížil a nás to akosi položilo. Tento moment si dôrazne s hráčmi preberieme."

Martin Fehérváry, obranca SR18: "Začiatok bol veľmi dobrý, čo sa týka našej hry v druhej tretine naša hra výrazne haprovala, robili sme chyby a aj keď sme v tretej veľmi chceli, nepodarilo sa nám zvíťaziť. Hokej je taký. Viedli sme o dva góly, oni vyrovnali a bolo. Stále sme sa snažili držať puk na našich hokejkách, ale nevyšlo to. Prestali sme hrať, jedno striedanie sme mali síce dobré, hneď na to nám striedanie nevyšlo a to bol dôsledok všetkého."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Slovensko Česko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články