VIDEO+FOTO besnenia chuligánov: Fanúšikov Slovana vyviedli ťažkoodenci už po 15 minútach!

Na snímke tažkoodenci vytláčajú nedisciplinovaných fanúšikov Slovana Na snímke tažkoodenci vytláčajú nedisciplinovaných fanúšikov Slovana Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

DUNAJSKÁ STREDA - Dlhoočakávaný súboj 26. kola futbalovej Fortuna ligy Dunajská Streda - Slovan Bratislava sa na Žitnom ostrove pred 7139 divákmi skončil tesným víťazstvom domácich 1:0. Keď sa už zdalo, že oba tímy sa v priemernom stretnutí rozídu bezgólovou remízou, v druhej minúte nadstaveného času Pavol Šafranko hlavou rozhodol o triumfe Dunajskej Stredy a odvrátil jedenásty nerozhodný výsledok remízového kráľa v tejto sezóne. Rozhodujúci moment duelu však už nevidela početná skupina belasých fanúšikov, ktorí za svoje správanie nútene opustili štadión už po štvrťhodine hry.

Na začiatku zápasu najviac rozruchu vyvolali fanúšikovia Slovana, ktorí už v prvých minútach hádzali na ihrisko delobuchy. A tak už v 16. minúte rozhodca Hrčka prerušil zápas, keďže fanúšikovia hostí neustále hádzali pyrotechniku na trávnik. Keďže belasí fanúšikovia sa nehodlali umúdriť, zasiahnuť museli ťažkoodenci, ktorí nespratníkov vyviedli zo štadióna.

Ťažkoodenci a policajné zložky mali pred, počas aj po šlágri plné ruky práce. Belasí fanúšikovia sa do potýčok s políciou dostávali ešte pred začiatkom zápasu už počas presunu vlakom z Bratislavy do Dunajskej Stredy.

Svoje si vytrpel aj kameraman RTVS, ktorý sa tiež stal terčom besniacich chuligánov.

Na snímke útok na Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

Tesná prehra Slovana znamená opätovné zníženie jeho šancí v boji o majstrovský titul, keďže jeho bodový odstup na Žilinu zostal 7-bodový a líder súťaže ešte má k dobru nedeľňajší zápas v Trnave. Dunajská Streda v jarnej odvete FL vyhrala len po druhý raz a v tabuľke určite zostane na 7. priečke.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • Zdroj: športky, SITA, TASR