VIDEO+FOTO Neželaná bodka za bojom o finále: Výbuch na štadióne a zásah ťažkoodencov!

Ochrankári vyvádzajú z hľadiska fanúšika Nitry, ktorý odpálil delobuchOchrankári vyvádzajú z hľadiska fanúšika Nitry, ktorý odpálil delobuch Zdroj: SITA

ŽILINA - Neželanú bodku za semifinálovou sériou medzi MsHK Žilina a HK Nitra dali diváci, ktorí v 51. minúte použili pyrotechniku priamo na žilinskom štadióne. Hlavní rozhodcovia neváhali a po porade s bezpečnostným technikom nariadili vyprázdnenie sektoru hostí, v ktorom incident nastal. Podľa inštruktora zápasu Jaroslava Marušina bol takýto postup v poriadku a v konečnom dôsledku prispel k hladkému priebehu záveru zápasu.

Viacerí diváci štvrtého semifinálového zápasu zostali vydesení, keď v 51. minúte štadiónom mierne otriasol výbuch zábavnej pyrotechniky. K neželanému prejavu došlo v sektore hostí a ten bol po polhodinovom prerušení vyprázdnený. "Bezprostredne po incidente sa hlavní rozhodcovia rozprávali s bezpečnostným technikom a ten navhol toto riešenie. Prioritne išlo o vypráznenie sektoru fanúšikov hostí a následne aj domácich, ktorí použili petardy a rôzne svetlice," uviedol inštruktor zápasu Jaroslav Marušin.

Zápas pokračoval až po tom, čo došlo k vyprázdneniu spomínaného sektora. Tento proces sa nejaký čas naťahoval, no napokon nedošlo k prekročeniu 60. minút. To by znamenalo predčasné ukončenie zápasu. "Postup bol správny a na jeho vykonanie bolo 60 minút. Ak by sa to nepodarilo, zápas by bol ukončený a mal by dohru za zeleným stolom. Všetky udalosti budú uvedené v zápise o zápase a podľa toho bude postupovať Disciplinárna komisia SZĽH. Podľa mňa mali nitrianski diváci pripravené oslavy, s ktorými začali príliš skoro. Napokon boli vyvedení zo štadióna a tak ten postup do finále napokon ani nevideli," uviedol Marušin.

Ťažkoodenci nastupujú, aby vyprázdnili Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: HK Nitra MsHK Žilina Jaroslav Marušin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: facebook
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články