Barcelona po prehre nehádže uterák do ringu, Zidane bol po remíze Realu mrzutý

Fernando Torres a Tony Kroos v súboji o loptuFernando Torres a Tony Kroos v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - V najvyššej španielskej fubalovej súťaži v sobotu nevyhral ani jeden z hviezdneho dua tímov Real Madrid - FC Barcelona. Prestížny derbysúboj 31. kola medzi madridskými rivalmi Real a Atlético sa skončil remízou 1:1. Tento výsledok mohol vo svoj prospech využiť úradujúci španielsky šampión FC Barcelona. "Blaugranas" však prehrali v Málage 0:2 a pohrdli možnosťou dostať sa v prípade víťazstva na 1. miesto o skóre pred Real Madrid.

"Biely balet" napriek remíze zvýšil svoj náskok na čele tabuľky pred Barcelonou na rozdiel troch bodov, v talóne má navyše k dobru odložený duel proti Celte Vigo. Atlético Madrid figuruje na 3. priečke so 62 bodmi, na Barcelonu a Real má manko sedem, resp. desať bodov.

Real proti Atléticu väčšinu stretnutia dominoval a vytvoril si niekoľko čistých šancí. Na začiatku druhého polčasu pretavil veľký nápor na vedúci zásah. V 52. min po štandardnej situácii Toniho Kroosa hlavou presadil stopér Pepe. V 85. min však defenzíva "Los Blancos" nepokryla Francúza Antoina Griezmanna, ktorý si na ofsajdovej línii prebral prihrávku od Ángela Correu a vyrovnal na konečných 1:1.

"Odohrali sme skvelý zápas proti veľkému rivalovi. Náš tím si za výkon zaslúži pochvalu, doplatili sme však na chvíľkovú nepozornosť. Atlético dokáže súperovi znenazdajky ublížiť. V posledných desiatich minútach sme sa ocitli pod tlakom. Škoda, že sme nevyužili ešte aspoň jednu príležitosť na skórovanie," vyhlásil pre oficiálnu stránku Realu stredopoliar Casemiro. "V španielskej lige je každý zápas ťažký, obzvlášť proti najväčším protivníkom. Stratili sme dva body, ale stále sme v hre o titul. Do konca sezóny sa ešte hrá o dostatok bodov a čaká nás niekoľko stretnutí vrátane veľmi dôležitého duelu El Clásico," dodal 25-ročný Brazílčan.

Tréner Realu Zinedine Zidane bol na pozápasovej tlačovej konferencii mrzutý. "Z výsledku a zisku bodu nemôžeme byť šťastní. Bol to z našej strany veľký zápas, no v posledných piatich minútach nám chýbalo trochu viac sústredenia. Teraz je už po všetkom. Musíme si oddýchnuť a naladiť sa na ďalší zápas a inú súťaž. V stredu sa Mníchove v Lige majstrov pokúsime zvíťaziť," povedal podľa portálu denníka AS 44-ročný rodák z Marseille.

Francúz musel odpovedať na dotieravé otázky novinárov ohľadne striedaní Pepeho a Kroosa. Po stiahnutí druhého menovaného štvrťhodinu pred koncom "pusinky" začali strácať kontrolu nad priebehom stretnutia. "Po negatívnom výsledku sa všetci hneď pýtajú na zmeny v zostave. Striedanie Pepeho však bolo vynútené a nasadením Isca som chcel docieliť, aby sme lepšie bránili ľavú stranu. Posledných päť minút sme nehrali dobre, mali sme brániť v oveľa tesnejšom bloku. Neviem, čo sa stalo. Boli sme zle rozmiestnení. Všetci sme z remízy trochu sklamaní," doplnil Zidane, ktorý odkoučoval jubilejný 50. zápas v La Lige.

Real Madrid vydal krátko po skončení duelu oficiálne vyhlásenie ohľadne zranenia Pepeho - Portugalčanovi v jednej z madridských nemocníc diagnostikovali fraktúru dvoch rebier. Pre "biely balet" je to ďalšia citeľná strata v zadných radoch, keďže dlhodobo zdravotne indisponovaný je aj ďalší stopér Raphael Varane a koučovi Zidanovi sú momentálne k dispozícii iba dvaja strední obrancovia - Sergio Ramos a Nacho.

Kormidelník "Los Colchoneros" Diego Simeone síce uznal, že jeho mužstvo bolo na Štadióne Santiaga Bernabéua viackrát v úzkych, no nakoniec sa mu bod málil. "Nemali sme veľké šance a 20 alebo 25 minút sme poriadne trpeli. Striedanie Ángela Correu však rozhýbalo našu hru. Výsledok vo mne zanechal horkú pachuť, pretože na konci zápasu sme boli blízko k víťazstvu. V prvom polčase sme boli nepresní, a to najmä preto, že sme nekombinovali dostatočne rýchlo," vyhlásil temperamentný Argentínčan pre oficiálny web "Rojiblancos". Simeone vyzdvihol strelca vyrovnávajúceho zásahu Griezmanna. "Tento hráč sa nedá popísať slovami. Skrýva v sebe kúzlo, veľa nabehá a obetuje sa pre mužstvo. Skvele narába s voľným priestorom aj hĺbkou ihriska. Dokáže si výborne načasovať pohyb či otočiť sa s loptou. Som šťastný z toho, ako sa mu darí," doplnil 46-ročný "El Cholo". "Prišli sme sem zvíťaziť, ale nakoniec odchádzame s bodom. Po vyrovnaní sme išli za výhrou, no už sa nám nepodarilo pridať druhý gól. Vďaka remíze sme stále na 3. mieste. Naďalej musíme hrať dobre, aby sme si toto umiestnenie udržali do konca sezóny," skonštatoval slovinský brankár hostí Jan Oblak.

Antoine Griezmann sledovaný Sergiom Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Barcelona nečakane prehrala v Málage 0:2 a pohrdla možnosťou dostať sa v prípade víťazstva na 1. miesto o skóre pred Real Madrid. Barcelonský kouč Luis Enrique po dueli na La Rosalede vyhlásil, že Katalánci napriek prehre "nehádžu uterák do ringu" a výsledok označil za nespravodlivý. "Liga má pred sebou stále dlhú cestu do cieľa. Dali sme do toho všetko a je to škoda, pretože sme si zaslúžili vyhrať a potrebovali sme body z tohto súboja. Potešil má bojovný duch a prístup mojich hráčov. V prvom polčase sme sa mohli ujať vedenia. Nestalo sa a naopak, Málaga strelila gól zo svojho prvého útoku," vyhlásil podľa webu FC Barcelona 46-ročný rodák z Gijónu.

Stretnutie nedohral krídelník FCB Neymar, ktorý v 65. min putoval predčasne pod sprchy, a je možné, že nebude k dispozícii na zápas El Clásico na pôde Realu Madrid (v nedeľu 23. apríla, pozn.). Brazílčan si v priebehu stretnutia dvakrát vykoledoval žlté napomenutie a pri odchode z trávnika sarkasticky zatlieskal štvrtému rozhodcovi. Ako informuje portál denníka AS, hlavný arbiter tento Neymarov výstup uviedol do zápisu o stretnutí. "Neymar dostane jednozápasový trest za dve žlté karty, ale bude tiež pravdepodobne čeliť ďalšiemu dištancu na dve až tri stretnutia podľa článku 117 disciplinárneho poriadku - za pohŕdanie rozhodcami," píše AS.

Lionel Messi v súboji Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Casemiro Zinedine Zidane Luis Enrique Diego Simeone