VIDEO Tréner Nitry odsúdil incident v Žiline: Je to fakt zlé a trpí z toho hokej!

Ťažkoodenci nastupujú, aby vyprázdnili sektor hostí s fanúšikmi HK NitraŤažkoodenci nastupujú, aby vyprázdnili sektor hostí s fanúšikmi HK Nitra Zdroj: SITA

ŽILINA - Hokejisti HK Nitra nenechali nič na náhodu a už po štyroch semifinálových zápasoch proti MsHK Žilina si zabezpečili postup do finále play off Tipsport Ligy. Ten spečatili v sobotňajšom súboji na žilinskom ľade, počas ktorého opäť nastali problémy v hľadisku. Na štadióne v Žiline nie sú v tejto sezóne ničím novým a podľa aktérov zápasu z toho v konečnom dôsledku trpí hokej. Vynútená polhodinová prestávka zapríčinená vyprázdňovaním nitrianskeho sektoru v konečnom dôsledku viac pomohla Nitre, no aj jej hráči či tréner Kmeč odsúdili správanie niektorých "fanúšikov."

Štvrtý semifinálový zápas začali lepšie Žilinčania, no hráči Nitry otočili skóre a napokon vyhrali 4:3. V najkratšom možnom čase si zabezpečili postup do finále, pred ktorým budú mať dlhšiu zápasovú prestávku. Aj im znepríjemnil stretnutie incident z 51. minúty, v ktorej prítomných šokoval výbuch zábavnej pyrotechniky. Nasledovalo viac než polhodinové prerušenie zápasu, ktoré bolo potrebné na vypráznenie sektoru hostí, v ktorom k incidentu prišlo. "Ten výpadok viac pomohol nám než Žiline. Snažili sme sa zostať koncentrovaní a mať v tempe najmä nohy. Žiaľ, stávajú sa aj takéto veci. Nebolo to príjemné, telo a svalstvo vychladne a ťažšie sa do toho dostáva. Teraz sme však už radi, že to máme za sebou," uviedol útočník Nitry Tibor Kutálek.

Nehokejové udalosti na štadióne sa hostia snažili nevnímať viac než bolo nevyhnutné a koncentrovali sa na zápas. Ten mali rozohraný ideálne, v spomínanej 51. minúte viedli 4:3 a tento výsledok napokon aj udržali. Po stretnutí zavládla v ich tíme postupová eufória. "Vyhrali sme a ideme do finále. To, čo bolo, pomaly zabúdame a ostáva iba radosť. Žilina bola ťažký súper, zvlášť doma hrala veľmi nepríjemne. Sme veľmi radi, že sme to takto vyhrali. Je to super, no ideme od zápasu k zápasu. Tie stretnutia neboli ľahké, no chvalabohu, že to takto vyšlo," poznamenal obranca Nitry Branislav Mezei.

Nitrania majú v play off impozantnú formu a aj po sérii so Žilinou platí, že sú naďalej bez jedinej prehry. Štvrťfinále proti Popradu ukončili po štyroch zápasoch, no proti Žiline sa očakával vyrovnanejší priebeh. Opäť to však bol z nitrianskej strany rovnaký scenár. Zraneniami, ale i náročnou sériou so Zvolenom vyčerpaní "vlci" boli pre obhajcu ľahším sústom, než napovedali prognózy. "Ani jeden zápas nebol ľahký. Až na prvý domáci duel boli všetky stretnutia tesné aj výsledkovo. Celkovo to však bolo náročné. V tomto mužstve sú víťazné typy, čo je veľké pozitívum," uviedol Kutálek.

Tréner HK Nitra Andrej Kmeč vyjadril spokojnosť s rýchlym postupom svojho tímu do finále, no nad spomínanými prejavmi jednotlivcov krútil hlavou. "Má sa to hrať pre ľudí a my ich chceme baviť. Keď sa stanú takéto udalosti, tak tá zábava už nie je taká, aká by mala byť. Je smutné, že sa tak často nájdu jednotlivci, ktorí takto škodia slušným divákom. V globále z toho trpí hokej. Je to fakt zlé a nemalo by sa to stávať. Víťaznú košeľu som si z poverčivosti nechcel oprať, no asi budem musieť, keďže ma obliali pivom. Tešili sme sa na striedačke a odrazu prileteli nejaké pivá. Podobné to bolo aj v predošlom zápase. Ani neviem čo k tomu povedať. Keď si už kúpim pivo, tak ho radšej vypijem," uviedol hlavný kormidelník obhajcu.

Aj on sám po štvrtom zápase priznal, že taký rýchly priebeh série neočakával. Podľa nitrianskeho trénera zavážilo v sérii viacero faktorov. "Žilina mala za sebou sedem zápasov so Zvolenom. Podľa mňa je v úvode séria výhodou, keď je mužstvo rozohrané a nemá za sebou dlhú pauzu. Je naozaj ťažké čakať trebárs 12 dní a potom do toho ísť hneď naplno. Avšak keď sa už séria naťahuje na šesť či sedem zápasov, tak ten dlhší oddych môže byť v konečnom dôsledku výhodou. Ale to nikdy vopred nemôžete naisto vedieť," poznamenal Kmeč.

Na priam kamennej tvári počas tlačovej konferencii nedal veľmi poznať radosť z postupu, ale z jeho slov bola cítiť. Aktuálna sezóna je pre neho prvá v pozícii hlavného trénera a bez jedinej prehry v play off v nej doviedol svoj tím do finále. "Hráči sa do toho musia vložiť najmä emočne. Potom sa už aj ďalšie veci ako zranenia či únava dajú ľahšie zvládať. To je základ hry v play off," uviedol Kmeč.

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: HK Nitra Andrej Kmeč MsHK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: Facebook
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články