Za správanie fanúšikov na zápase DAC proti Slovanu padli tresty: Pokuty a doživotné zákazy!

Fanúšikovia Slovana pred začiatkom šlágra v Dunajskej StredeFanúšikovia Slovana pred začiatkom šlágra v Dunajskej Strede Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

DUNAJSKÁ STREDA/TRNAVA - Počas futbalového stretnutia Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava (1:0), ktoré sa uskutočnilo v sobotu 8. apríla, riešila polícia osem priestupkov. V dvoch prípadoch uložili blokové pokuty a v šiestich priestupcov prerokovali v správnom konaní. Fanúšikom vydali predbežné opatrenie zákaz účasti na zápasoch. V troch prípadoch na zápasoch Dunajskej Stredy a rovnako v troch na stretnutiach Slovana. V štyroch prípadoch išlo o osoby z Maďarska. TASR o tom v pondelok informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Uviedla, že krátko po otvorení duelu požiadal domáci klub Policajný zbor o pomoc pri zabezpečení verejného poriadku, ktorý narušili fanúšikovia hosťujúceho klubu vhadzovaním predmetov na hraciu plochu, používaním pyrotechniky, vypaľovaním a trhaním ochranných sietí a ničením sedadiel. Fanúšikovia agresívnym spôsobom napádali členov usporiadateľskej služby, súkromnej bezpečnostnej služby a aj zasahujúcich policajtov. Priaznivcov Slovana z tribúny vytlačili a eskortovali na železničnú stanicu, odkiaľ ich vlakom a autobusom previezli do Bratislavy.

Počas sprevádzania hosťujúcich fanúšikov na stanicu smerovala k nim skupina asi 70 až 80 podporovateľov domácich, ktorá opustila štadión. Tu zasahovala polícia a zabránila ich stretu a výtržnostiam. Fanúšikov DAC následne vrátili na štadión. "Počas bezpečnostných opatrení utrpel zranenie jeden policajt, ktorému v blízkosti hlavy vybuchla pyrotechnika a jedna zúčastnená osoba, tá mala pomliaždenie drieku. V súčasnosti polícia vykonáva analyzovanie kamerových záznamov za účelom identifikácie ďalších priestupcov," informovala hovorkyňa.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Edmund Örzsik, VIDEO: Facebook
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články