Bouchardová sa púšťa do ostrého boja s americkou asociáciou: Zámerne zničili dôkaz!

Eugenie Bouchardová
Eugenie Bouchardová

BRATISLAVA - Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová bude pri procese proti Tenisovej asociácii Spojených štátov amerických (USTA) vychádzať aj z presvedčenia, že žalovaná strana cielene zlikvidovala dôkazový materiál. Bouchardová a USTA sa nedohodli na mimosúdnom riešení sporu v súvislosti s nehodou wimbledonskej finalistky 2014 počas grandslamových US Open 2015 v New Yorku. Privátne stretnutie právnych zástupcov oboch strán sa konalo 29. marca. Proces sa zrejme začne v septembri, uviedla TSN.

"Vedome a zámerne zničili videozáznam, ktorý bol relevantný pre nároky mojej klientky v tejto kauze," vyhlásil právnik Benedict Morelli, citoval ho napríklad web Tennis World.

Niekdajšia členka Top 5 Bouchardová obvinila USTA z nedbanlivosti a žiada kompenzáciu za ujdené prémie a renkingové body. Predvlani 4. septembra sa krátko po svojom triumfe nad Dominikou Cibulkovou v 3. kole dvojhry na US Open pošmykla na klzkom povrchu v zázemí USTA Billie Jean King National Center a utrpela otras mozgu. O dva dni neskôr nenastúpila na osemfinále proti Talianke Roberte Vinciovej. Odvtedy bola do konca roka v súťažnom dianí len raz a 5. októbra nedohrala v Pekingu duel s Nemkou Andreou Petkovicovou pre nevoľnosť.

Morelli vlani na jeseň pre New York Times skonštatoval: "Rozsah škôd sa dá vyčísliť v miliónoch. Protistrana vie, že spôsobila ten problém. Nepopierajú, že spadla. Nepopierajú, že si pri tom ublížila. Vôbec sa nepúšťajú do diskusie o týchto faktoch. Prečo by teda nemali uznať aj to, že spôsobili tú nehodu na šmykľavej dlážke?"

Dvadsaťtriročná Bouchardová má v tejto sezóne zápasovú štatistiku 5:7, figuruje na 56. mieste v singlovom renkingu WTA. Počnúc 3. kolom januárových melbournských grandslamových Australian Open ťahá šnúru piatich prehier.


Tagy: Eugenie Bouchardová USTA

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA