Slovan mieri do finále Slovnaft Cupu: Michalovce zdolal najtesnejším rozdielom

Gólová radosť hráčov Slovana BratislavaGólová radosť hráčov Slovana Bratislava Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do finále Slovnaft Cupu. V utorňajšom odvetnom súboji semifinále 48. ročníka Slovenského pohára zdolali doma MFK Zemplín Michalovce 1:0. Nadviazali na výhru 2:1 z ihriska súpera a získali finálovú miestenku. V záverečnom súboji o trofej sa Slovan stretne s úspešným z dvojice MFK Skalica - FK Poprad (prvý zápas: 0:1). Finále je na programe 1. mája v Poprade.

Slovan cez víkend prehral v Dunajskej Strede a chuť si chcel napraviť postupom do finále pohárovej súťaže. Michalovce brali vo Fortuna lige všetky body na ihrisku Zlatých Moraviec a na Pasienkoch chceli prekvapiť.

Nezachytili však úvod a inkasovali už po deviatich minútach. Sekulič vystrelil vo vnútri šestnástky, jeho nedôrazná strela sa na prekvapenie všetkých odrazila od žrde a pohotový Priskin nemal problém trafiť odkrytú bránku - 1:0. Slovan gól povzbudil a naďalej hýril aktivitou. V 20. minúte po osi Soumah - Kubík smerovala lopta na De Sa, ktorý z uhla trafil len bočnú sieť. Po polhodine hry odcentroval do pokutového územia súpera opäť De Sa, tiesnení Soumah so Salátom sa k dorážke nedostali. Následne v dobrých príležitostiach neuspeli Oršula s Rundičom. Hostia pohrozili v závere prvého polčasu, ale Šimčekov center skončil len v rukaviciach Muchu.

Po zmene strán si Slovan s prehľadom udržiaval postupový výsledok a čakal na tlak súpera. Najväčšiu šancu hostí mal po hodine hry striedajúci Serečin, ktorý po minúte pobytu na ihrisku zblízka trafil iba dobre postaveného Muchu. Domáci mohli spečatiť triumf v 68. minúte, ale De Sa namiesto strely zvolil prihrávku na Kubíka a tú zlikvidovala obrana MFK. Na záverečnú štvrťhodinu poslali tréneri Slovana na ihrisko aj Uroša Damnjanoviča, 22-ročný srbský mládežnícky reprezentant si odbil profidebut v belasom drese. Slovan si v závere výsledok postrážil a mohol sa tešiť z postupu do finále Slovenského pohára.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0) - prvý zápas: 2:1, Slovan postúpil do finále
Gól: 9. Priskin, ŽK: 39. Šimčák (Michalovce), rozhodovali: Očenáš - D. Hrčka, Chládek

Slovan: J. Mucha - B. Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík - De Sa, De Kamps, V. Savičevič (69. T. Kóňa), Priskin - Soumah (87. Vittek) - F. Oršula (75. Damnjanovič)

Michalovce: M. Kira - T. Sedlák, P. Kavka, Sipľak, Šimčák - Qose - I. Žofčák (59. Serečin), Dimitriadis (59. Bragin), S. Danko, Koscelník - Regáli (82. Kushta)

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Mali sme jeden cieľ - postúpiť do finále a to sme splnili. Vedeli sme, že proti Michalovciam to bude ťažký zápas. Chceli sme ukázať kompaktnosť i silu v osobných súbojoch. Pomohol nám úvodný gól, potom sme mali duel i výsledok pod kontrolou. Sme šťastní, že sme postúpili do finále. Čaká nás náročný program, v Ružomberku dostanú príležitosť aj iní hráči, niektorí vyťažení budú oddychovať."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "My sme do odvety prišli urobiť možno nejaký malý športový zázrak, no nepodarilo sa. V prvom polčase sme videli taký medzišestnástkový futbal, veľa šancí tam nebolo. Súper dal z prvej príležitosti gól a išiel do vedenia. Proti Slovanu veľa šancí na zvrat nedostanete. V prvom polčase sme mali dve pološance, v druhom jednu čistú a škoda, že sme ju nedali, mohli sme zápas trochu zdramatizovať. Gratulujem súperovi k postupu do finále."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce Ivan Vukomanovič Anton Šoltis