Turecké šialenstvo v Lyone: Bude pre nás nebezpečné hrať proti Besiktasu!

Diváci sa snažia nájsť útočisko na hracej ploche
Diváci sa snažia nájsť útočisko na hracej ploche

LYON - Prezident francúzskeho klubu Olympique Lyon Jean-Michel Aulas žiada od Európskej futbalovej únie (UEFA) upokojenie situácie pred odvetným súbojom Európskej ligy UEFA s Besiktasom Istanbul.Štvrtkové stretnutie poznačili výtržnosti fanúšikov. Incident na tribúnach nasledoval po vzájomných bitkách chuligánov z oboch fanúšikovských táborov, ktoré sa udiali už predtým v uliciach mesta.

Krátko pred výkopom vybehli na trávnik diváci, aby sa ochránili pred delobuchmi a pyrotechnikou, ktoré prileteli zo sektoru hostí. Situáciu sa snažil upokojiť aj samotný prezident francúzskeho klubu. Oba tímy takmer s istotou neminú tvrdé sankcie od UEFA. Duel sa napokon začal so 45-minútovým meškaním. Olympique Lyon napokon zvíťazil v zápase nad Besiktasom 2:1.

"Neviem, čo treba urobiť, či hrať za zatvorenými dverami alebo niekde inde. Pre nás ale bude veľmi nebezpečné hrať proti tomuto súperovi s rovnakými fanúšikmi ako v prvom zápase. Teraz nie sme pokojní. Videli sme totiž incidenty pred zápasom, keď poškodili obchod. Vždy môžeme povedať, že následky znáša organizátor. Môžeme sa totiž rozhodnúť vytvárať štadión čo najviac prístupný rodinám alebo budovať bunkre s ostatným drôtmi," uviedol Aulas pre denník The Guardian. 

Výtržnosti pokračovali aj mimo štadióna, skupina nemeckých priaznivcov Besiktasu poškodila niekoľko presklených dverí v klubovom obchode Lyonu po tom, ako nedostala vstupenky na zápas.


Tagy: Olympique Lyon Besiktas Istanbul Jean-Michel Aulas

Zdroj:
TASR
Foto:
eurosport.co.uk

DISKUSIA