Zemetrasenie v zostave Chicaga: Jurčo nahradil Hossu, Pánik s novým spoluhráčom

Joel Quenneville na lavičke Chicaga Blackhawks
Joel Quenneville na lavičke Chicaga Blackhawks

CHICAGO - Postup do play-off z prvého miesta je síce skvelý úspech, no vo vyraďovacej časti sezóny sa na všetko zabúda. Začína sa od nuly. Chicago musí naplniť papierové predpoklady na ľade, a to sa mu v úvodnom dueli vôbec nepodarilo. Zmeny v zostave prišli okamžite.

Chicago otvorilo sériu s Nashvillom na domácom ľade, no fanúšikovia odchádzali poriadne sklamaní. Celé stretnutie prinieslo iba jediný gól, aj to do siete miestnych Blackhawks. Chicago síce dominovalo v počte striel pomerom 29:20, lenže na Rinneho recept nenašiel ani jeden z hráčov. Tréner Joel Quenneville okamžite zamiešal jednotlivé lajny. Na tréningu pred druhým zápasom sa nezmenila jedine druhá útočná formácia.

Zmeny sa dočkal aj Richard Pánik, ktorý operuje v prvej formácii. Po jeho boku stále zostáva Jonathan Toews, no novým článkom je Ryan Hartman. O svoje miesto prišiel Nick Schmaltz, ktorý hral v tretej formácii. Zatrénoval si aj s Tomášom Jurčom, ktorý nahradil Mariána Hossu. Ten tréning vynechal, no do druhého zápasu by mal naskočiť.


Tagy: Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Chicago Blackhawks Joel Quenneville

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA