Disciplinárka začala konať: D. Streda, Slovan a ďalší majú čo vysvetľovať

Fanúšikovia Slovana pred začiatkom šlágra v Dunajskej StredeFanúšikovia Slovana pred začiatkom šlágra v Dunajskej Strede Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala hráča MFK Tatran Liptovský Mikuláš Gorana Matiča, vylúčeného za udretie súpera lakťom do tváre nadmernou silou v súboji o loptu v zápase 2. kola nadstavbovej časti II. ligy skupiny o postup do Fortuna ligy proti domácemu ŠKF Sereď, nepodmienečným pozastavením výkonu športu na 3 súťažné stretnutia od 10. apríla 2017.

Ďalší druholigista Martin Šebek (AFC Nové Mesto nad Váhom) má dištanc na 2 súťažné duely od 9. apríla po červenej karte za kopnutie súpera podrážkou kopačky do hrudníka v súboji o loptu v zápase 2. kola nadstavbovej časti skupiny západ o zotrvanie v II. lige proti domácej "juniorke" FC Spartak Trnava. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.        

Za vylúčenie po dvoch napomenutiach žltou kartou si nezahrajú jedno súťažné stretnutie Daniel Cvik (Dukla Banská Bystrica) - od 9. 4., Denis Ventúra (Sereď) a Ján Staško (Zvolen) - obaja od 10. apríla 2017. Pozastavenie výkonu športu na jeden súťažný zápas za 5 napomenutí žltou kartou majú od 8. 4. Dávid Keresteš (Tatran Prešov), od 9. apríla Pavol Šafranko (Dunajská Streda) a Timotej Záhumenský (Šamorín), od 10. 4. Miroslav Káčer (Žilina) a František Lády (Slovan Bratislava juniori). Členovia DK SFZ zobrali na vedomie žiadosť hráča druholigového FC ŠTK 1914 Šamorín Alana Gelhorna Fialha o zmenu disciplinárnej sankcie a rozhodli, že podmienečne upúšťajú od výkonu zvyšku trestu (jeden týždeň) s určením skúšobnej doby do 31. júla 2017. "Disciplinárka" zobrala na vedomie aj žiadosť klubu MŠK Thermál Veľký Meder o vyrovnanie odstupného s MFK Skalica za hráča Ádama Mészárosa a oznámila, že týmto prípadom finančného vyrovnania medzi spomenutými klubmi sa zaoberá Komora SFZ pre riešenie sporov.    

Na základe správy delegáta zo stretnutia, oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch a záznamu činnosti náhradného rozhodcu v stretnutí a priloženej fotodokumentácie DK SFZ začala disciplinárne konanie proti FC DAC 1904 Dunajská Streda a do 19. apríla žiada klub zo ŽItného ostrova o podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu (HNS) divákov a k nedostatočnej usporiadateľskej službe (použitie a umožnenie vnesenia pyrotechniky do sektorov domácich a hostí, hrubé verbálne prejavy) počas domáceho stretnutia 26. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. DK SFZ zároveň žiada o vyčíslenie škody na majetku klubu v sektore hostí. Rovnako do 19. 4. má zaslať podrobné písomné stanovisko aj ŠK Slovan Bratislava, proti ktorému DK SFZ tiež začala disciplinárne konanie - za HNS divákov (použitie pyrotechniky, hrubé verbálne prejavy, vhadzovanie predmetov na hraciu plochu, vhadzovanie predmetov do ihriska, poškodzovanie zariadenia štadióna) pred a počas spomenutého stretnutia 26. kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede. 

DK SFZ začala disciplinárne konanie voči FC VSS Košice a žiada klub do 19. apríla o podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky) počas domáceho stretnutia proti FC Nitra v rámci 2. kola nadstavbovej časti II. ligy o postup do Fortuna ligy.

Na základe správy delegáta zo stretnutia, oznámenia delegáta o zistených nedostatkoch a záznamu činnosti náhradného rozhodcu v stretnutí DK SFZ začala disciplinárne konanie voči FK Poprad a žiada klub o podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (použitie pyrotechniky) počas domáceho prvého semifinálového stretnutia Slovnaft Cupu proti MFK Skalica, a to v termíne do 19. 4. 2017. "Disciplinárka" zobrala na vedomie podnet klubu FK Poprad, týkajúci sa odvetného semifinálového duelu Slovnaft Cupu na trávniku MFK Skalica z dňa 12. apríla, za údajné hrubé nešportové správanie trénera domácich Skaličanov Jozefa Kostelníka (verbálne urážlivé prejavy voči hráčovi hostí Stanislavovi Šestákovi pred začiatkom zápasu) a bude pokračovať v šetrení tejto veci po obdržaní podkladov od delegovaných osôb stretnutia.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Edmund Örzsik
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články