VIDEO Hamšík s Neapolom už len tesne za rímskym AS, Kucka v milánskom derby so žltou kartou

Dries Mertens a Jorginho oslavujú gól SSC Dries Mertens a Jorginho oslavujú gól SSC Zdroj: SITA

RÍM - Sobotňajšie milánske derby medzi Interom a AC sa v 32. kole najvyššej talianskej futbalovej súťaže skončilo nerozhodne 2:2. Inter síce viedol po prvom polčase o dva góly, ale o náskok prišiel, keď hráči AC znížili v 83. a vyrovnali až v siedmej minúte nadstaveného času druhého dejstva. Slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka hral za "Rossoneri" do 57. minúty, pred prestávkou videl žltú kartu.

Líder tabuľky Juventus Turín triumfoval na pôde Delfina Pescara 2:0, keď oba góly strelil Gonzalo Higuain už v prvom polčase.

Druhý tím poradia AS Rím doma remizoval s Atalantou Bergamo 1:1 a Juventus mu odskočil na osem bodov.

SSC Neapol figuruje na treťom mieste dva body za AS po jasnom domácom triumfe 3:0 nad Udinese. Po bezgólovej úvodnej štyridsaťpäťminútovke sa strelecky postupne presadili Dries Mertens, Allan a Jose Maria Callejón. Kapitán Neapola Marek Hamšík pobudol na ihrisku do 79. minúty.

Sampdoria Janov, za ktorú odohral plnú minutáž Milan Škriniar, prehrala na ihrisku Sassuola 1:2.

Inter Miláno - AC Miláno 2:2 (2:0)
Góly: 36. Candreva, 44. Icardi - 83. Romagnoli, 90.+ C. Zapata