VIDEO Tottenham získal dôležité body v boji o titul, City na tretej priečke vystriedal Liverpool

Radosť hráčov TottenhamuRadosť hráčov Tottenhamu Zdroj: SITA

LONDÝN – Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur zdolal v sobotňajšom stretnutí 33. kola najvyššej súťaže Bournemouth 4:0. Spurs predĺžili víťaznú sériu na sedem zápasov. Na londýnskom štadióne White Hart Lane boli jasne lepším tímom a v domácom prostredí do tejto chvíle neokúsili trpkú chuť prehry.

Skóre duelu otvoril v 16. minúte belgický stredopoliar Moussa Dembele, ktorého strela zo stredu pokutového územia našla pravý dolný roh bránky. O tri minúty neskôr prekonal poľského brankára Artura Boruca strelou z uhla kórejský reprezentant Son Heung-Min. Tretí presný zásah pridal na začiatku druhého dejstva navrátilec do zostavy a najlepší kanonier tímu Harry Kane. Dielo skazy dokonal v tretej minúte nadstaveného času striedajúci Holanďan Vincent Janssen.

Druhý Tottenham získal v boji o majstrovský titul tri dôležité body a na lídra tabuľky Chelsea Londýn, ktorá má zápas k dobru, stráca štyri body.

Posledný Sunderland doma remizoval s West Hamom 2:2, deľbu bodov po rovnakom výsledku videli diváci aj v stretnutí úradujúceho šampióna Leicesteru City s Crystalom Palace.

Manchester City zvíťazil na ihrisku Southamptonu 3:0 a na tretej priečke tabuľky vystriedal FC Liverpool.

Tottenham Hotspur – AFC Bournemouth 4:0 (2:0)
Góly: 16. Dembele, 19. Son Heung-Min, 48. Kane, 90.+3 Janssen, 31.943 divákov.

Crystal Palace – Leicester City 2:2 (0:1)
Góly: 54. Cabaye, 70. Benteke – 6. Huth, 52. Vardy

FC Everton – FC Burnley 3:1 (0:0)
Góly: 49. Jagielka, 71. Mee (vlastný), 74. Lukaku – Vokes (z 11 m)

FC Watford – Swansea City 1:0 (1:0)
Gól: 42. Capoue

AFC Sunderland - West Ham United 2:2 (1:1)
Góly: 26. Khazri, 90. Borini – 5. Ayew, 47. Collins, ČK: 90.+5 Byram (West Ham) po 2. ŽK

Stoke City – Hull City 3:1 (1:0)
Góly: 6. Arnautovič, 66. Crouch, 80. Shaquiri – 51. Maguire

FC Southampton - Manchester City 0:3 (0:0)
Góly: 55. Kompany, 77. Sane, 80. Agüero

Viac o téme: Tottenham Hotspur AFC Bournemouth