Réway vlieva do žíl fanúšikov optimizmus: Verím, že si raz zahrám v NHL

Martin Réway
Martin Réway

BRATISLAVA - Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway sa po dlhej liečbe zápalu srdcového svalu pomaly dostáva do bežného života a začína s ľahkým tréningom v posilňovni. Dvadsaťdvaročný útočník sa mal vlani septembri zapojiť do kempu klubu NHL Montreal Canadiens. Namiesto toho však skončil na Slovensku na jednotke intenzívnej starostlivosti, pretože mu diagnostikovali vírus spôsobujúci zápal srdcového svalu.

 "Moja liečba stále prebieha a beriem lieky. Ale všetko sa vyvíja dobre a podľa plánu," prezradil talentovaný hokejista, ktorý sa objavil na zápase Slovenska so Švajčiarskom v Žiline. "Pozval ma Zdeno Cíger, bol za mnou v Dolnom Kubíne. Ja som rád, že môžem byť súčasťou tímu, aj keď len takýmto spôsobom. S chalanmi som sa porozprával osobne, pomohlo mi to," povedal Réway.

Pohľad z tribúny po dlhej nečinnosti a liečbe nebol pre neho jednoduchý. "Pred rokom som stál pri hymne na modrej čiare ja, teraz som sa musel iba pozerať. Nie je to príjemné, ale urobím všetko pre to, aby som tam nabudúce stál aj ja. Ak budem môcť hrať hokej, tak verím, že si zahrám aj v NHL.Réwayov optimizmus, ktorý vlieva do žíl aj hokejovým fanúšikom, je opodstatnený. Za sebou má totiž prvý tréning, aj keď zatiaľ iba na suchu. "Dostal som povolenie od lekárov, takže občas skočím do posilňovne. Zatiaľ musím cvičiť opatrne, ale som rád, že som konečne dostal príležitosť k nejakému pohybu," tešil sa slovenský útočník, ktorému sa pozdáva už aj jeho váha. "Cítim sa naozaj lepšie, po začiatku liečby som pribral, teraz som už na takej hmotnosti, akú by som chcel mať. Je to ešte len na začiatku, ale ja verím, že všetko pôjde podľa plánu."

Jeho stav samozrejme sledujú aj v Montreale, ktorého je Réway hráčom a kde by si ešte raz chcel zahrať. "Teraz majú play off, takže aj iné starosti, ale môj agent s nimi komunikuje a tak isto aj Michal Krupa, ktorý je skaut Canadiens pre Európu, mi rovnako občas zavolá a spýta sa na môj zdravotný stav," dodal Réway. Liečba slovenského reprezentanta trvá už takmer trištvrte roka. Po podobných problémoch a dlhej liečbe musel vlani skončiť s hokejom ďalší slovenský hokejista, brankár Rastislav Staňa.


Tagy: Martin Réway

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Erika Ďurčová

DISKUSIA