VIDEO Slovanu sa po ďalšej prehre rozplývajú šance na titul, Trnava deklasovala Prešov

Ján Maslo (Ružomberok) a Seydouba Soumah (Slovan)Ján Maslo (Ružomberok) a Seydouba Soumah (Slovan) Zdroj: TASR

RUŽOMBEROK - Hráči MFK Ružomberok zvíťazili v domácom prostredí nad ŠK Slovan Bratislava tesne 2:1 v nedeľňajšom "veľkonočnom" stretnutí 27. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017. "Belasí" po minulotýždňovej prehre v Dunajskej Strede (0:1) nebodovali ani pod Čebraťom, na tabuľkového lídra MŠK Žilina majú 10-bodový odstup a šance na majstrovský titul sú pre bratislavský klub už iba v rovine teórie.

Naopak, mužstvo Ružomberka sa víťazstvom nad Slovanom posunulo na 3. miesto klasifikácie Fortuna ligy, lepším skóre pred ŽP Šport Podbrezová. V nedeľňajšom dueli sa po bezgólovom I. polčase dostali do vedenia Ružomberčania v 59. min zásluhou českého útočníka Jakuba Mareša. Futbalisti Slovana s viacerými novými hráčmi v základnej zostave (Greif, Ligeon, De Sa, Damnjanovič) však odpovedali už o päť minút: strelecky sa presadil guinejský legionár a kanonier Seydouba Soumah. Remízový rezultát pod Čebraťom zmenil v nadstavenom čase stretnutia striedajúci Miloš Lačný, ktorý rozhodol o víťazstve domáceho MFK.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:0)
Góly: 59. J. Mareš, 90.+ Lačný - 64. Soumah, bez kariet, rozhodovali: Vlk - Balko, Peter Kováč, 2128 divákov

Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec - Martin Nagy, Faško (86. Sapara) - E. Daniel, D. Takáč (46. T. Ďubek), Gál-Andrezly - J. Mareš (76. Lačný)

Slovan Bratislava: Greif - B. Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon (69. F. Kubík) - T. Kóňa, De Kamps - De Sa (69. F. Oršula), Damnjanovič (89. Vittek), Priskin - Soumah

Norbert Hrnčár, tréner MFK Ružomberok: "Slovan aj dnes potvrdil svoju veľkú kvalitu. Prvý polčas z našej strany bol opatrnejší, mali sme aj viac ľahkých strát. Druhá polovica, keď sme sa upokojili a ofenzívne sme to rozbalili, tak zápas nabral tempo na jednej i druhej strane. Pre nás šťastná koncovka, takže sme radi. Je to pre nás rovnako dôležité víťazstvo ako v predchádzajúcich stretnutiach, stále sú to tri body. Samozrejme, tieto si veľmi vážime, no v ďalších zápasoch ich musíme potvrdiť."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana Bratislava: "Mrzí ma, že sme prehrali zápas v poslednej minúte, čo pre nás nie je nič nové, to isté sa stalo aj naposledy v Dunajskej Strede. Chceli sme hrať pekný futbal, ukázať našu silu, no bolo tam veľa individuálnych chýb, na ktorých musíme pracovať. To je naša realita. Teraz sa musíme pripraviť na finále Slovenského pohára. Gratulujem súperovi, myslím si, že Ružomberok má dobré mužstvo a aj na vyššie priečky v tabuľke. Nula bodov, no ideme ďalej."

Trnava deklasovala Prešov

Trnavčania vstúpili do stretnutia aktívne. Rozhodca najskôr neuznal gól Čonkovi a v 12. minúte po rohovom kope hlavičkoval Godál zblízka nad. V úvodnej dvadsaťminútovke prakticky útočili iba domáci. Hostia sa prvý raz v stretnutí ozvali až v 21. minúte, keď zvnútra šestnástky pálil Rolinc do bočnej siete. O 5 minút neskôr netrafil Tambeho prudký center v pokutovom území Schranz. Po ňom sa o pár sekúnd v stopercentnej šanci ocitol Sloboda, ale z 11 m pálil vysoko nad. Tesne pred naplnením polhodiny duelu sa Trnavčania predsa len dočkali. Halilovič sa po prihrávke Slobodu rútil sám na Taliana, prihral lepšie postavenému Schranzovi a ten do odkrytej brány otvoril skóre stretnutia. Netrvalo dlho a prítomní diváci sa tešili aj z druhého presného zásahu. Halilovič šikovne využil chybu hosťujúcej defenzívy a poradil si aj zoči-voči s Talianom. Gól dodal spartakovcom ešte väčšie sebavedomie a minútu pred odchodom do kabín mali výhodu priameho kopu. Loptu si zobral Matúš Čonka, ktorý hosťujúcemu brankárovi nedal žiadnu šancu. Pre rýchlonohého univerzála to bol vôbec prvý gól v drese Spartaka.

Aj v druhom dejstve pokračovali domáci v dobrej hre z 1. polčasu. Skóre mohol v 49. minúte navýšiť Schranz, ale po centri Haliloviča pálil z prvej tesne vedľa. Čo sa však nepodarilo jemu, podarilo sa o minútu neskôr Tambemu. Legionár z Kamerunu sa vyhol ofsajdu a v nájazde na Taliana nezaváhal – 4:0. Tešil sa z prvého jarného presného zásahu. V tej chvíli to s Prešovčanmi nevyzeralo vôbec dobre, naopak, Trnavčania sa s loptou na kopačke bavili a futbal si užívali. Po hodine hry sa dostal na ihrisko Brazílčan Kerlon, ktorý nahradil Jansa a mal sa starať o ofenzívne akcie. Domáci mali psychickú prevahu a svojím futbalom tešili vyše dvetisíc divákov, ktorí sa im už v 70. minúte odvďačili potleskom. Hostia sa cez výborne fungujúcu defenzívu nevedeli presadiť, pretože keď bolo treba, umne ju dopĺňali aj ofenzívni hráči. Šesť minút pred koncom sa k odrazenej lopte dostal Kerlon, prudkou strelou narobil Talianovi problémy, ale skóre sa už nemenilo.

Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (3:0)
Góly: 29. Schranz, 37. Halilovič, 44. Čonka, 50. També. Rozhodoval: Ihring, ŽK: Kačala, Petko (obaja Prešov), 2166 divákov.

Spartak Trnava: Jakubech – Kadlec, Hladík, Godál, Janso (60. Kerlon) – Sloboda, Greššák – Schranz, Halilovič (80. Jirka), Čonka – Tambe (71. Yilmaz)

Tatran Prešov: Talian – Petko, Dzurík, Hovančík, Kačala – Micherda, Katona (80. Župa) – Kubus (60. Špirka), Leško (69. Dupkala), Trebuňák - Rolinc

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Po polčase bol už zápas rozhodnutý. Predchádzal tomu veľmi dobrý výkon z našej strany, vytvorili sme si dostatok príležitostí. Dovolím si tvrdiť, že výsledok 3:0 bol pre hostí z Prešova ešte lichotivý. Som maximálne spokojný s prístupom chlapcov. Trochu som sa dnešného duelu  obával, že môže prísť k podceneniu posledného tímu v tabuľke, a že si chlapci budú myslieť, že víťazstvo príde samo. Od začiatku však bolo vidieť, že majú chuť, tešili sa z futbalu, konečne hrali na domácom  štadióne, novom trávniku. K zápasu pristúpili zodpovedne a do polčasu  rozhodli. Po zmene strán hostia zareagovali na nepriaznivý vývoj, trochu viac sa stiahli do defenzívy, ťažšie sme sa presadzovali. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas a zaslúžene zvíťazili."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Gratulujem Mirovi Karhanovi a jeho tímu k víťazstvu a skvelému výkonu. O výsledku bolo rozhodnuté už po prvom polčase. Trnava bola jasne lepšia a dominantnejšia v držaní lopty, vytvárala si gólové šance, k čomu sme prispeli aj my našou naivnou hrou. Chlapci robili individuálne chyby. V druhom dejstve už domáci nepotrebovali až tak pracovať, v pohode si  uhrali dobrý výsledok a zaslúžene vyhrali. Aktuálne máme dosť starostí v stretnutiach vonku, pretože doma v Poprade dokážeme hrať rovnocennú partiu, vieme sa súperom vyrovnať v bojovnosti a ako posledný tím aj niečo vyhrať. Je to poučenie a nezostáva nám nič iné, iba tvrdo pracovať ďalej."

Viac o téme: MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava