VIDEO 17-ročná Češka udivuje tenisový svet: Z kvalifikácie k rozprávkovému triumfu s miliónom!

Markéta Vondroušová s víťaznou trofejouMarkéta Vondroušová s víťaznou trofejou Zdroj: SITA

BIEL - Sedemnásťročná česká tenistka Markéta Vondroušová dotiahla senzačné ťaženie halovým turnajom v Bieli z kvalifikácie až k premiérovému triumfu na okruhu WTA. Vo finále porazila za necelú hodinu a trištvrte o štyri roky staršiu Estónku Anett Kontaveitovú 6:4, 7:6.

Vďaka tomu sa v novom vydaní svetového rebríčka posunie z 233. pozície na 117. miesto. Bývalá juniorská svetová jednotka pritom absolvovala len druhý turnaj WTA v kariére. Vďaka víťazstvu získa aj prémiu 43 tisíc dolárov (čo je viac ako milión českých korún) a je to viac ako všetko, čo doteraz zarobila!

"Bol to skvelý týždeň, hrala som naozaj výborne," povedala Vondroušová na kurte potom, čo prevzala víťaznú trofej. "Dúfam, že sa sem budúci rok vrátim," zakončila svoju ďakovnú reč.

Markéta Vondroušová s víťaznou Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Vondroušovej dnes stačil k zisku prvého setu jediný brejk, zatiaľ čo sama odvrátila deväť brejkbalov estónskej súperky. V úvode druhej sady síce o servis prvýkrát v zápase prišla, ale stratu hneď vzápätí dohnala.

Za stavu 5:6 ponúkla 99. hráčke rebríčka aj vďaka trom dvojchybám dva setbaly, ale oba úspešne odvrátila a poslala set do tajbrejku. V ňom ľavoruká hráčka čelila ďalším dvom setbalom, ale nakoniec premenila hneď prvý mečbal. V stretnutí zaznamenala spolu 28 víťazných lôpt, nevynútených chýb predviedla 26.

Sokolovská rodáčka, ktorá sa pred pár dňami dočkala premiérovej pozvánky do českého fedcupového tímu na semifinále v USA, vyradila v hlavnej súťaži prvého ročníka turnaja mimo iného českú krajanku Kristínu Plíškovú aj najvyššie nasadenú Barboru Strýcovú. Vo Švajčiarsku vyhrala všetkých osem zápasov a tohtoročnú zápasovú bilanciu vo dvojhre si upravila na 40 výhier zo 44 zápasov.

Viac o téme: Markéta Vondroušová Anett Kontaveitová
  • Zdroj: ČTK, športky